2015 Yaz Makyajı: Güzelliğinize Güzellik Katacak 10 Öneri

Heidi Klum, Giselle, Claudia Schiffer, Sylvie van der Vaart gibi pek çok dünya yıldızının güzellik koçu, Qportre uzmanlarından, Serena Goldenbaum, düğün ve plaj makyajının püf noktaları ile 2015 yaz makyajı trendlerini açıkladı.Serena+Goldenbaum+Gorsel

2015 yazında; allık, ruj ve far rengi olarak kayısının, gözlerde ise turkuaz, mavi, mor ve hatta beyaz renkli eyeliner’ların ön plana çıktığını vurgulayan Serena Goldenbaum, dudaklar için ise pembe, portakal veya dut rengi seçimiyle kadınların olabildiğince çılgın davranabileceğini belirtti.

Goldenbaum, yaz düğünlerinde ve plajda makyaj için önerilerini ise şöyle sıraladı:

1. Yaz günlerinde yoğun ve ağır makyaj yapmayın

Fazla pudra ve fondöten, sıcak ve terlemenin etkisiyle, cildinize yağlı bir görünüm verebilir.

2. Makyajda notka atışı uygulayın
Tüm yüzünüzü makyaj malzemelerine boğmaktansa, nokta atışı yapın. Kapanması gereken bazı pürüzler varsa, sadece bu noktaları örtün.
3. Sıvı fondöten ve pudra ile pürüzsüz ten elde edin
Yüzünüzde kapanması gereken noktalar için, yoğun olmayan, hâttâ sıvı bir fondöten kullanın. Alın, burun ve çenenizdeki parlamaları yok etmek için ise pudra kullanın.
4. Suya dayanıklı ürünler tercih edin
Yaz dönemindeki düğün davetlerinde suya dayanıklı ürünler kullanın. Yüzünüzde hafif ve renkli malzemeler, gözde ise kesinlikle suya dayanıklı siyah bir maskara tercih edin.
5.  Düğün renkleri: Altın, bronz, gül, bal ve kayısı 
Düğün törenlerinin bu yaz vazgeçilmez renkleri; gözler için güle bakan altın rengi, kaşmir ile renklendirilmiş altın, allık için gül veya bronz altın, dudaklar için gül, bal, konyak veya kayısı rengi.
6. Az pudra ile büyük etki yaratın
Düğün makyajınızın altını pudrayla fazla boğmayın, sadece alın burun ve çenenin yağlı görünmesini önleyecek miktarda pudra kullanmaya özen gösterin.
7. Yumuşak dokunuşlarla harikalar yaratın
Düğün makyajınızın sert çizgiler veya kontur ile keskinleşmesine izin vermeyin, yumuşak geçişli bir görünüm olmasına dikkat edin.
8. İyi bir cilt temizliğine dikkat edin
Tüm gün yüzünüze yapışan kir ve makyajı temizlemek için akşam saatlerinde cildinizi temizlemeyi ihmal etmeyin
9. Cildinizi bol nem ve az güneş ile besleyin
Plaja gitmeden önce yüzünüzdeki nemi depolamak ve dengeyi sağlamak için cildinize nefes aldıracak ve sizi canlı hissettirecek daha hafif formüle sahip bir ürün kullanmanın. Ve tabi ki sizi güneşin zararlarından koruyacak SPF 30 içeren bir ürün olmalı.
10. Plaj makyajında bunlara dikkat edin
Plaja giderken makyaj yapacağım diyorsanız; suya dayanıklı renkli likit bir eyeliner ve/veya maskara ile gözlerinizi belirginleştirebilir, krem allık ile yanaklarınızı hafifçe renklendirip dudağınızı da gloss ruj veya renkli mat bir ruj ile canlandırabilirsiniz.
Arkadaşlarınla Paylaş

Comments are closed.