Akrep Burcu Mitolojisi

İşte tehlikeli akrepler tarafından bilinmesi gerekenler! Akrebin zehirli kuyruğuna dikkat! (Aman hemen kaçmayın, belki de sizi arkadaşça sokmak ister? Bilemeyiz)… Karanlık yerlerin sinsi, güçlü, tehlikeli varlığı…

Bu tehlikeli yaratıklar… Hey! Ciddi söylüyorum, gerçekten de ölümcül! Gölgelerin içinde gizlenen, beklemediğiniz yerlerden bir anda karşınıza çıkan veya tıkırtılarını duyduğunuzda tüylerinizi ürpertecek cinsten bir varlıktır o… İşte karşınızda, Akrep!

Mitolojik Geçmişi

Orion, gücüyle ve yeryüzünde görüp görülebilecek her türlü canlıyı avlayabilmesiyle övünen bir avcıydı. Bunun üzerine avcılık tanrıçası Artemis, bugüne kadar görülmemiş türden, vahşi, dev bir Akrebi, avcılığıyla övünüp duran Orion’la karşı karşıya getirdi. Sonunda Orion bu savaşı kaybetti ve her ikisi de, Zeus tarafından ölümsüzleştirildi. Böylece Akrep burcu, mevcudiyetine kavuşmuş oldu.

Akrep Burcu Hakkında Diğer Efsaneler

kartal
Antik Mısır’da ve İbranilerde, Akrep burcu bir yılan şeklinde ve çoğunlukla da kartal veya anka kuşu biçimiyle tasvir ediliyordu.

 

Akrep’in Gücü Adına!

Akrep burcunda doğan kişiler tıpkı tasvir edildiği simge olan gerçek bir akrep gibi, kendi yuvalarından sadece gerekli gördükleri zamanlarda çıkar.  Yalnızlığını kimsenin bozmasına kolay kolay izin vermez! Yoksa, sonunu biliyorsunuz; zehirli iğneleri! İntikam çanları çaldığı zaman, akrebin kuyruğunda taşıdığı zehirli iğneyi, Akrep burcu kişileri de dilinin ucunda taşır. Aman dikkat!

Tüm Burçların Mitolojik Geçmişi

Arkadaşlarınla Paylaş

Comments are closed.