Audrey Hepburn’den 7 Müthiş Güzellik Sırrı

Audrey Hepburn 20. yüzyılın en önemli güzellik ve moda ikonlarından biri. Aynı dönemde yıldızı parlamış diğer isimlerden onu farklı kılan en büyük özelliği ise, gözlerine yansıyan eşsiz zarafeti…

Belki de bize söyleyeceklerinin bazılarını biliyoruz ama bu sırların “onda işe yaradığını” bilmek çok daha farklı bir duygu! Her fotoğrafında bizi kendisine tekrar hayran bırakan gözlerdeki bu ışıltının sırlarını neyse ki bizimle paylaşmakta sakınca görmemiş.

İşte Audrey Hepburn’den size ilham verecek 7 paha biçilemez güzellik sırrı;

1. Bol su için.

Audrey Hepburn’ün yakın çevresi ve iş arkadaşlarına göre, formunu korumak için yanında sürekli su şişesi taşır ve bol bol su içermiş. Galiba su içmek açıkça en büyük güzellik sırrı; bol bol su, meyve ve sebze tüketmek.

 2. Metabolizmanızı düzenli olarak dinlendirin.

Audrey her ay düzenli olarak bir gününü detoksa ayırıyordu. Detoks günlerinde yalnızca su, sebze, meyve ve günlük ürünler tüketiyor, başka bir şey ağzına koymuyordu. İş hayatının yorgunluğunu üzerinizden atmanız için mükemmel bir detoks uygulaması.

3. Patatesi öğünlerinizin vazgeçilmezi yapın.

Audrey Hepburn‘ün günlük diyetlerinde patates çok önemli bir yer tutuyor ve her gün mutlaka haşlanmış ya da fırınlanmış patates tüketiyormuş.

4. Hava alın!

Audrey’e ne zaman “nasıl bu kadar formda ve güzel kalmayı başarabiliyorsun!” diye sorduklarında tek bir popüler yanıt almışlar: “yürüyüş!”
“Yürürken kanıma normalden daha fazla oksijen girdiğini hissediyorum ve bu beni mutlu hissettiriyor. Gerçekten, başka bir şey yok…”

5. Duruşunuzu düzeltin.

Şimdi ilk iş sırtınızdaki o kamburu doğrultmak olsun. Audrey Hepburn erken yaşlarında bale yapmaya başlamıştı. Bir balerin, hem sahnede hem de sahne arkasında sürekli pratik yapmalıdır. Bu yüzden de, dans onun ikinci hayatı olmuş durumdaydı. Audrey’in düzgün fiziğine bakacak olursak, dik bir duruşun güzelliğe ne kadar katkısı olduğunu söylemeye gerek bile yok.

6. Doğal makyaj.

Cildin hava alması çok önemlidir. Gece yatarken makyajınızı silmeniz yetmez. Gün içinde “hem de her gün” ağır bir makyaj yapmak cildi yorar ve yıpratır. Minimalist, zarif ve havalı bir görünüm istiyorsanız, bazı günler hiç makyaj yapmayın veya ten rengi tonlarında doğal makyajı tercih edin.

7. Her günden keyif alın.

Audrey Hepburn, iflah olmaz bir iyimserdi. Marketten aldığı bir yiyeceği ilk defa deniyorsa bundan bile heyecan duyardı. Gerçekten her gününün tadını çıkarmayı çok iyi biliyordu.

Hayatının son demlerinde, hasta yatağındayken bile oğluna şu sözleri söylemişti: “Ben iyileşince Avustralya’ya gitmeliyiz. Orası muhteşem bir yer…”

Artık Audrey Hepburn’e kulak vererek hayatın tadını çıkarmaya ve güzelleşmeye başlayabiliriz!

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın