Balık Burcu Özellikleri

Balık Burcu özellikleri neler? Bu burcun insanları hangi yapılarıyla ön plana çıkıyor? Balık kadını ve erkekleri birbirleriyle benzerlik gösteriyor mu?

Balık Burcu genel özellikleri

İşte Balık Burcu kadını ve erkeğinin aşk, iş ve aile hayatına dair genel özellikleri:

Yönetici Gezegeni: Neptün

Elementi: Su, Değişken

Tarihleri: 19 Şubat – 20 Mart

Balık Burcu genel özellikleri

Balık Burcu özellikleri kişinin en son evrildiği karakteri temsil eder. Başka bir deyişle her bir burç bir diğerinden yeni şeyler öğrenir, ders alır ve en son Balık burcu şekillenir. Bu karakter herkesi olduğu gibi kabullenmeye meyillidir. Empati yeteneği fazlasıyla gelişkindir. Kanlı bıçaklı olduğu insanı bile anlamaya çalışır. Teslimiyet vardır. Her şeyi bırakıp gitme enerjisi taşır. Her şeyi akışında yaşamayı sever. Dolayısıyla Balık’la ne yaşarsanız yaşayın sizi boğmayacak, sizi anlayacak ve üstüne üstlük size destek olacaktır.  Bu kişiler derviş gibi her şeyi kabul edebilme potansiyeline sahiptir.

“Seni olduğun gibi seviyorum,” cümlesi Balık Burcu’nu temsil eder. Tabii ki her Balık Burcu’nda bu enerjileri görmek mümkün olmuyor çünkü tüm bunların olabilmesi için kişinin doğum haritasında her gezegen ve evin Balık burcunda olması gerekiyor.

Duruluğu ve sessizliğiyle büyüleyen bir yapısı vardır. Balık burcu çevresindeki kişilerle hemen aynı forma dönüşür. Egonun çözüldüğü burçtur. Onun için “Ben” diye bir şey yoktur. Ölüm, yeniden doğum ve reenkarnasyonu simgeler. O sonsuzluğun burcudur. Mistik yönü ağır basar. Sezgileri fazlasıyla kuvvetlidir. Çoğu konularda diğer insanlardan üstün olsalar bile bunu dile getirmez mütevazi hareket eder. Hatta sırf bu yüzden kendi yeteneklerinin farkına bile varamayabilirler. Hem fırtınanın hem de sakinliğin insanıdır.

Hayalperesttir. İlerisi için pek plan yapmaz, sezgileri ile hareket etmeyi tercih eder. Yaşamın gerekliliği ile hareket eder. Çok duygusal insanlardan oluşur ve çok da yaratıcıdırlar. Derin ve gizemli bir iç dünyasına sahiptirler. Sanatsal yönü çok kuvvetlidir, özellikle duygularını ifade edebileceği her alanda başarı yakalayabilir ama bunun için hayal dünyasından vazgeçip biraz da harekete geçmesi gerek.

Balık Burcu kadını

Kalık Burcu özellikleri kadına oldukça naif, masum ve çekici bir enerji kazandırır. Aynı zamanda duru güzelliği olan bu kadın inatçıdır ve istediğini elde etme konusunda başarılıdır. Kadınlar da tıpkı Balık erkekleri gibi romantik ve duygusaldır. Genelde aldığı kararlar mantığın çok dışında, duygularıyla verilen kararlar olur. Evcimen olan Balık kadınları evlerinde olduğu müddetçe kendilerini mutlu ve huzurlu hisseder.

Sezgisel olarak güçlüdür ve mistik konulara eğilimi vardır. Gözlerine güzel gelen her şeye aşırı düşkünlükleri vardır. Rahat ve konforlu bir yaşam sürdürmek ister. Sosyal çevrede dikkat çekmek ister. Saygı onun için çok önemlidir. Tüm bunlara sahip olan bir Balık kadını kendisiyle fazla gurur duyar ve neşelenir. İnce bir ruha sahiptir ve sanatla ilgilidir. Her zaman en iyisine ulaşmak ister her zaman en iyisini yapmak… Kıskanç biridir. Sosyal çevresinde beğenilen bir kadındır. Hayal kurmaya bayılır. Derin bir hayal dünyasına sahiptir. Sürekli olarak hayal kurar ve bu hayalin peşinden gitmek ister. Başkalarının bu hayallerle dalga geçmesine dayanamaz. Hızla değişen duyguları vardır. Mutluyken üzülebilir, üzgünken de bir anda sevinebilir. Çoğu insan neden öyle davrandığına anlam veremez. Çünkü Balık kadını bunu belli etmemekten yanadır.

Romantik Balık kadınının aradığı tek şey aslında duygularını paylaşacağı biridir. Duygularını gösterme, belli etme konusunda gerçekten çok iyidir. Onun için aşk gerçekten önemlidir. Aşkın hayatı için sonsuz bir deneyim olduğuna inanır. Bu yüzden beraber olduğu kişiye duygusal anlamda hiç kimsenin  yaşayamayacağı bir deneyim yaşatmaya çalışır. Aşık olmadığı biriyle beraber olduğu şu ana kadar görülmemiştir. Bu çekici kadının partnerinden beklentisi ise sevdiği kadar sevilmektir. Hayalci yapısından dolayı ilişki üzerine de boşa hayaller kurabilir bu da onun hayal kırıklığı yaşamasına neden olurç

Ağlamayı seven biridir. Bu olay ona meditasyon gibi gelir; rahatlatıcı etkisi vardır. Estetikle ilgili her şey onun alanına girer. Oldukça misafirperver bir yapısı vardır.

Balık Burcu erkeği

Balık Burcu özellikleri erkeğe kibar, centilmen ve karizmatik bir hava verir. Bu erkeğin gözlerine baktığınız anda aşık bir insan görebilirsiniz. Çünkü o her şeye herkese aşıktır; kuşlara, böceklere, insanlara… Duygu yüklü ve anlayışlı biridir. Hayalleri ve duyguları ile yaşar. Duygusal bir film izlediğinde gözyaşını saklayamaz. İnsanları kırmak ona göre değildir ama bazen kelimeleri yanlış kullanmasından dolayı kırıcı olabilir. Bu da duygularını dışarı vururken rol yapamamasından kaynaklanır. Herkese uyum sağlar. Hayatı akışına bırakan yapısı ise bazen umursamaz biriymiş gibi görünmesine neden olabilir. Ama yapısı kendisi için olumlu etkiler yaratır.

Herkese güvenir, bu da hayal kırıklığı yaşama ihtimalini arttırır. Hayal kırıklığı yaşadığı an ise aşırı etkilenir ve yıpranır. Uzun süre kendini toparlayamayabilir. Düzensiz bir erkektir. Sorumluluk almak ve altına girmek ona göre değildir. Genelde başına buyruk yaşamak isteyen, dilediği gibi hareket etmek isteyen, özgürlüğüne düşkün biridir. Oyunculuk yeteneği gelişkindir. Doğal biridir. Yapmacık hareketlerden hoşlanmaz. Zaman zaman tembelliği tutar ama pratik zekası sayesinde kolay çözümler üretebilir. Herkese kolayca güvenebilir. Anlayışlı bir yapısı vardır. İnsanları olduğu gibi kabul eden bir karakteri vardır, yargılamaktan pek hoşlanmazlar.

Aşk hayatına fazlasıyla önem verir. Bir Don Juan gibi romantik ve duygusaldır. Birlikte olduğu kişiyi seviyorsa sonsuza kadar onunla olmayı kafasına koyduysa, o kişiyi ömrü boyunca mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır. Bu erkek aşık olduğu kişiyi hayatının merkezine koyar. Onu anlar ve değer verir. Uyumludur. Kolay kolay kıskançlık sergilemeyen sevgili Balık zaman zaman da partnerini şaşırtır.

Koç Burcu Özellikler
Boğa Burcu Özellikleri
İkizler Burcu Özellikleri
Yengeç Burcu Özellikleri
Aslan Burcu Özellikleri
Başak Burcu Özellikleri
Terazi Burcu Özellikleri
Akrep Burcu Özellikleri
Yay Burcu Özellikleri
Oğlak Burcu Özellikleri
Kova Burcu Özellikleri

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın