Erkekler Ayrılık Acısını Nasıl Atlatıyor?

O an öyle ya da böyle gelip çatmıştır. Bir ayrılık sonrası prosedürü olarak çoğumuz acil durum kitine başvururuz: şişeler dolusu şarap, kâğıt mendil (bu gibi durumlarda bilirsiniz, tuvalet kâğıdı daha işlevseldir), birkaç yakın arkadaş ve geceler boyu bitmek bilmeyen “o çocuk zaten sana yaramazdı” çıkarımları… Peki bu erkekler ayrılık acısını nasıl bu kadar kolay atlatıp hayatına devam edebiliyor?

İşte ayrılık sonrasında nasıl hızlıca toparlanıp kendi yollarına devam ettiklerini “acımasızca” ve dürüstçe paylaşan 5 erkek tipi:

romantic-couple

Yak Bütün Fotoğrafları!

Sil sil sil, onu da sil, bunu da sil! Artık Facebook’a girince ilişkisi var diye bir şey görmek istemiyorum. Veya telefonumu kurcalarken onun fotoğrafıyla karşılaşmak da… Özellikle de sanki kaka yapan bir varlık değilmişcesine güzel çıktığı fotoğrafları! Oh, şimdi rahatım.

Özgürlüğüm Benim, Biricik Sevgilim

Eski sevgilim için sigarayı bırakmıştım. Ayrıldıktan sonra ilk yaptığım iş gidip bir paket Marlboro almak oldu. Artık patron sen değilsin küçük hanım! Canım ne isterse onu yapacağım. Bu gerçekten iyi hissettiriyor.

Göbek? Hiç Sorun Değil!

Gerçekten çöp gibi beslendiğim birkaç haftanın ardından, anlık bir dürtüyle hemen bir spor salonuna yazıldım. Ben acısını yiyecek denizinde yüzerek ve sonrasında fit kalmaya çalışarak atlatanlardanım. Tabii sonrasında daha çok kadın tarafından arzulanmak işin bir getirisi…

O Kızın Adı Neydi Ya, Hani Sarışın Olan…

Genellikle eski kız arkadaşımı ararım – ya da bir aralar sadece takıldığım bir kız da olabilir. Kısacası avlanmaya çıkıyorum diyebiliriz. Bilirsiniz, seks en iyi ilaçtır.

Bana İnternetimi Verin Gerisine Karışmayın

Birkaç hafta bilgisayarımla yatıp kalkarım. Gerçek dünyadan uzaklaşabilmem için her şey mevcut. Genellikle oyun oynuyorum. Onun dışında önüme ne rast gelirse okurum, film izlerim. Yaklaşık 3 hafta sonra gözlerim artık bilgisayar ekranına bakmaktan şaşı olmuş bir hale gelince, iyiyim demektir. Ama gerçekten mutlu hissedebilmek için sanırım bu üç haftaya ihtiyacım var.

Gördüğünüz gibi bu hızlı toparlanma süreçleri her ne kadar sinir bozucu olsa da, mantıklı davrandıkları aşikar: Önümüzdeki maçlara bakacağız!

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın