Evlilik Öncesi Birlikte Yaşamanın 6 Riski

Günümüzde evlilik öncesi trend birlikte yaşamak.

Boşanma riskini azalttığı düşünülse de birlikte yaşama kararını alan ve uygulayan çiftleri, hangi burçtan olursa olsun, bazı riskler bekliyor olabilir! Evlenmek hayal olabilir dikkat!

1- Faturalar, kira, temizlik gibi sorumluluklar mutlu giden ilişkinizi sorun yumağına dönüştürebilir.

Evlilik öncesi birlikte yaşamak

2- Alışkanlığı beraberinde getirir ve ayrılma kararınızı zorlaştırabilir.

evlilik öncesi birlikte yaşamak

3- 7 / 24 aynı evin içerisinde birlikte olmak ‘canım cicim’ döneminizi hızla tüketebilir. Boşanmak istemiyorsanız bu davranışlarınızı biraz törpüleyin.

Evlilik öncesi birlikte yaşamak

4- Toplum henüz hazır olmadığı için alacağınız tepkiler canınızı sıkabilir. Evlenmek sadece sizin kararınız olmuyor. Boşanma riskinizi çevreniz düşünmüyor bu nedenle doğru karar vermeye çalışın. Toplum baskısını göz etmeyin…

Evlilik öncesi birlikte yaşamak

5- Kızlar eğer amacınız erkek arkadaşınızla evlenmekse; yapılan bir araştırmaya göre kız arkadaşıyla birlikte yaşayan 18 – 26 yaş grubundaki erkeklerin yüzde 52’sinde evlilik beklentisi yok; yani talebinize alacağınız cevap sizi üzebilir.

Evlilik öncesi birlikte yaşamak

6- Birlikte yaşamanın boşanma riskini her ne kadar azalttığı söylense de, evlenmeden birlikte yaşayıp, sonrasında evlenen çiftlerde boşanma oranlarının daha yüksek olduğu söylenebilir. Evlenmek o kadar da mutlu edici sonuç doğurmuyor.

Evlilik öncesi birlikte yaşamak

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın