Filiz Akın’dan Tarık Akan’a Anlamlı Destek

Geçtiğimiz yıl akciğer kanserine yakalandığı ortaya çıkan efsane oyuncu Tarık Akan’a, iki kez kanseri yenen, eski rol arkadaşı Filiz Akın’dan anlamlı destek geldi.

Filiz Akın Tarık Akan'a destek verdi

Usta oyuncu Tarık Akan’ın kansere yakalandığını öğrenen Filiz Akın Uçankuş TV’ye açıklama yaptı. Akın beraber sayısız filmde oynadığı rol arkadaşı için “Sinemanın belki de en çok festival kazanan filmlerin başrol oyuncusu, kıymetli arkadaşım Tarık Akan’ın kanser olduğuna dair haberleri üzüntüyle okudum ama ‘İlaç cevap veriyor, iyiyim, merak etmeyin’ diyen’ arkadaşım; eminim en kısa zaman da iyileşecek, sağlığına kavuşacak. Eminim çünkü tıp daha da ilerledi, tedavi edilebilir bir hastalık haline geldi bu asrın salgını. Ve de kendi tecrübemden çok samimi söylüyorum; ona gönderdiğimiz içten sevgi ve dua iyileşmesinin önemli bir parçası olacak.” dedi.

Filiz Akın kansere yakalan arkadaşı Tarık Akan'ı yalnız bırakmadı

Bu hastalıkta moralin ve sevginin çok önemli olduğuna değinen Akın, Tarık Akan hakkındaki sözlerine şöyle devam etti: “Mutlaka ailesi var etrafında ona sevgi ve şefkatlerini veriyorlardır ama onu sevenlerden, hayranlarından, tanıdıklarından, rol arkadaşlarından gelen samimi duygular, dualar çok önemli. Ben düşüncelerin yolculuğu olduğu fikrindeyim. Muhakkak bir yerlere ulaşıyor. Ona da ulaşacak ve mutlaka iyileşecek diye düşünüyorum.”

Tarık Akan Filiz Akın Tatlı Dillim

Geçtiğimiz günlerde akciğer kanserine yakalandığı ve Bodrum’daki evinden dışarıya hiç çıkmadığı iddia edilen Tarık Akan yazılı bir açıklama yaparak, kanser iddialarını doğrulamış ama Bodrum’da değil İstanbul’da olduğunu belirtmişti. Usta oyuncu durumunun iyi olduğunu da vurgulamıştı.

Akciğer kanseri tedavisi olan Tarık Akan’ın Yeni Astroloji Burcu Yay Öküz, doğum tarihi ise 3 Aralık 1949. Birlikte sayısız filmde oynadığı Filiz Akın ise 2 Ocak 1943 doğumlu Oğlak At Burcu.

Son Dakika: Rüzgar Çetin 7,5 yıl Hapis Cezası Aldı!
Gündem
  
Son Dakika: Rüzgar Çetin Sebep olduğu trafik kazasıyla polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün hayatını kaybetmesine neden olan...
Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın