Yazın Akmış Makyajınızı Nasıl Düzeltirsiniz?

Yaz aylarında makyaj akmasını  kadınların en çok boğuştuğu sorunlardan biri olmaktan çıkaracak tavsiyelerimize kulak verin!

Perşembe günü, saat 15:00… Floresan lambalı ofis tuvaletinde kendinize bakıyorsunuz ve makyajınız akmış. Bu nasıl olabilir diye düşünüyorsunuz. Son beş saattir masadan kalkmadan çalıştığınızı ve yine de açıklanamaz şekilde saçlarınızın deniz tuzu dolu (seksi değil, sahil tarzı da değil), fırtınadan kurtulmuş bir geminin kaptanı gibi göründüğünüzü de fark ediyorsunuz.

Ancak bu, sizin gerçekliğiniz olmak zorunda değil. İşte yüzünüzü toparlamanın yolları…

make-up

Yağ tabakaları için…

Altın rengi benekleri ve kağıt mendil inceliğiyle Tatcha’s Aburatorigami Japanese Beauty Papers fazla yağı emer ve cildin pırıl pırıl gözükmesini sağlar. İnce, bütçe dostu siyah bir tüp içindeki bu yapraklar yağı tamamen emer. Tatmin edici başka bir özelliği de görülen tüm yağın yaprağa aktarılmasıdır.

Donuk, dalgın, kan çanağına dönmüş gözler için…

Gününüzün büyük bölümünü bilgisayar ekranına bakarak geçiriyorsanız gözleriniz en sonunda video oyunlarının sonunda Doritos yiyerek hayatta kalmış bir delikanlı gibi görünebilirsiniz. Bu sorunu çözmek için gözlerinizin parlamasını sağlayacak Refresh Tears’dan iki damla damlatın. Diğer yorgunluk izlerini gizlemek için üst göz kapaklarına ince çizgi halinde siyah sıvı göz kalemi çekin. Chanel’s eyeliner pen in noir en kolay sürülendir.

Kuru, solgun cildi düzeltmek için…

Parlayan bir cilt desteği için Caudalie Beauty Elixir gibi bir yüz spreyi kullanın ve yüzünüz su fıskiyesinden kaçmışsınız gibi gözükene dek püskürtün. Sonuç kuru bir ofis yüzü değil çok canlı bir spa yüzü olacaktır.

Koyu halkalar ve kızarıklıkları kapatmak için…

Bunu sadece kalıcı bir kapatıcı sağlayabilir. Gün boyu kırmızı noktalar ve koyu halkalara rötuş yapmak için stick kapatıcı taşıyın (Amazing Cosmetics‘in Really Creamy Glideable Crayon adlı ürünü). Cilt tonunu eşitlemek için sadece sorunlu bölgelere sürün (özellikle burun çevresindeki kızarıklıklara) ve hemen tazelenmiş ve daha canlı görünün.

Cansız bir cildi düzeltmek için…

Yorgun gözüken bir cildi hemen canlandırmak için allığın gücünü asla küçümsemeyin. Herhangi bir allık işe yarayacaktır, ancak genel bir kural olarak yanak stickleri canlandırmak için en hızlı ve kolay kullanılanlardır. Illamasqua Gel Colour in Fluster adlı ürünü beğeniyoruz; cilt üzerinde serinletici bir etkisi var ve renk sonucu eşsizdir.

Arkadaşlarınla Paylaş

Comments are closed.