Hangi Burç, Nasıl Diyet Yapmalı?

Forma girmek zor değil. Tek yapmanız gereken burcunuzun özelliklerine göre bir diyet programı uygulamak. İşte sıkılmadan kilo vermenizi sağlayacak öneriler.

Koç burcu:

Sosyal yaşamınız çok hareketli. Size esnek ve farklı besinler içeren bir beslenme programı gerekiyor. Enerjinizi atmak için egzersizle desteklediğiniz diyetiniz sizi yormadan forma kavuşmanızı sağlayacak.

koc burc diyet

Boğa burcu:

Sizin için zorlu diyetler hiç sorun değil. Sabrınız ve kararlılığınızla istediğiniz zamanda çok rahat kilo verebilirsiniz. İyi yemekten anlıyorsunuz. Sağlıklı pişirme yöntemlerini denediğinizde uzun dönemli kilo kontrolü sağlayabilirsiniz.

boga burcu  diyet

İkizler burcu:

Sizin için ne yaparsanız yapın önemli olan şey, monoton ve tekdüze olmaması. Farklı besinler ve farklı egzersiz yöntemlerini deneyerek istediğiniz kiloya kolayca ulaşabilirsiniz.

ikizler burc diyet

Yengeç burcu:

Yaptığınız diyetin sağlıklı olduğuna inanırsanız daha çabuk faydasını görürsünüz. Mükemmeliyetçi karakterinizle sağlıklı bir şekilde kilo vereceğinize inanırsanız, istediğiniz kiloya ulaşmak için önünüzde bir engel kalmayacak.

yengec burc diyet

Aslan burcu:

Bir arkadaşınızla birlikte diyet yaparak ya da sevdiğiniz birinin bu süreçte size destek olmasını isteyerek motivasyonunuzu arttırabilirsiniz. Övgüden hoşlandığınız için kilo verdiğiniz zaman bunun dillendirilmesi yoğun egzersiz programlarının altından kalkmanızı sağlayacaktır.

aslan burcu diyet

Başak burcu:

Detaycı kişiliğiniz yaptığınız her şeyi inceleme isteği uyandırıyor. Diyetinizin en ince ayrıntılarını bilerek sağlıklı olduğuna ikna olursanız istediğiniz sonucu almanız çok kolay olacak.

basak burc diyet

Terazi burcu:

Uyumlu yapınız sayesinde yapacağınız diyete çok kolay adapte olabilirsiniz. İdealistliğiniz sayesinde istediğiniz kiloya düşmemeniz için bir sebep yok. Ancak değişken karakteriniz sebebiyle diyeti yarıda bırakabilirsiniz.

terazi burc diyet

Akrep burcu:

Güzelliğe olan tutkunuz size diyet yaparken ilham veriyor. Diyette en başarılı burç sizsiniz. Kilo vermeye karar verdiğinizde motivasyonunuzu güçlü tutmada üstünüze yok. 

akrep burc diyet

Yay burcu:

Sıkılgan ve sabırsız olduğunuz için rutin bir diyet programına uymanız çok zor. Farklı yemek seçenekleri ve egzersiz programları olan diyetleri denemelisiniz.

yay burcu diyet

Oğlak burcu:

Kararlı ve azimli yapınız sizi diyet yaparken 1 – 0 önde başlatıyor. Size uygun diyeti yapmakta ya da programa uymakta hiç zorlanmayacaksınız. Bu da Oğlak olmanızın bir artısı diyelim.

oglak burc diyet

Kova burcu:

İdeallerinizin peşinden koşmayı sevdiğiniz için diyeti de kafanıza koyacak ve rahatça üstesinden geleceksiniz. Çeşitlilik az olursa biraz sıkıntı çekebilirsiniz. Bunu da farklı alternatiflerden oluşan bir beslenme yöntemiyle halledebilirsiniz.

kova vurc diyet

Balık burcu:

Aşırı duygusal karakteriniz diyet yaparken karamsarlaşmanıza sebep olabilir. Kilo vermeye karar verdiğinizde bunu bir diyetisyenle birlikte yapmanız sizi depresyondan uzak tutacaktır.

balık burc diyet

 

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın