Koç Burcu Özellikleri

Koç Burcu özellikleri neler? Bu burcun insanları hangi yapılarıyla ön plana çıkıyor? Koç kadını ve erkekleri birbirleriyle benzerlik gösteriyor mu?

Koç Burcu genel özellikleri

İşte Koç Burcu kadını ve erkeğinin aşk, iş ve aile hayatına dair genel özellikleri:

Yönetici Gezegeni: Mars

Elementi: Ateş, Öncü

Tarihleri: 21 Mart – 19 Nisan

Koç Burcu genel özellikleri

Koç Burcu özellikleri diğer burçlara göre daha renkli daha enerjik bir profili vurgular. Bu insanlar bahar gibi taze, henüz dolan dereler gibi gürül gürül… Kesinlikle herkes gibi değil. Asi, kafasına koyduğunu yapan, biraz da burnundan kıl aldırmayan bir tip. Her şeye parlar, aklına ne geliyorsa onu söyler. Zaten onu çekici kılan bu değil mi? Şanslı çocuk; bir şekilde gittiği her yerde cazibesiyle ilgi odağı olmayı başarıyor.

Ateş elementinin özelliğini fazlasıyla taşıyor; sportmen, canlı, dinamik… Bu kişi yıllar geçse de fit görünmenin yolunu muhakkak buluyor. Aynı zamanda da girdiği her ortamda duruşuyla lider olmayı başarıyor; ama durun bir dakika! Onun liderlik kastı birini yönetmek değil ki! Koç Burcu birilerini yönetmekten ziyade, bildiği yoldan gitmek ister. Kendine lider olan bu kişi çevresindekilerin düşüncesiyle pek ilgilenmez. Sakın ola ki; yaşadığı o buhranlı zamanların ardından sevgili Koç’un birine ihtiyaç duyacağını sanmayın. Henüz ne yapacağını kestirememiş olması, bu durumu tek başına atlatamayacağı anlamına gelmez.

Koç Burcu mevsimsel olarak İlkbahar başlangıcını temsil eder. Tıpkı bahar gibi pozitif enerjiyi ve harekete geçmeyi ifade eder. Pek mantıklı biri olduğu söylenemez. Politik ve stratejik hiç değildir. Koç Burcu özellikleri açısından tamamen güdüsel bir yapıyı anlatır. İlk yapan olmak, risk almak onun işidir.

Burçlar kuşağının ilkidir, yani her şeyi ilk başlatandır. O kendini anlatmaya başlarken ondan sonra gelenler birbirlerini manevi açıdan geliştirerek ilerler; bir nevi evrilirler. Mesela Boğa Burcu Koç’un daha mantıklı daha emin adımlar atması gerektiğini öğrenerek kendini geliştirmeye çalışır.

Koç Burcu kadını

Bu kadın oldukça akıllı, entelektüel ve kültürlüdür. Koç Burcu özellikleri kadınlara sosyal ve dışa dönük bir enerji verir. Hayatın en zor sınavlarını bile neşesiyle geçer. Başarılı ve ilgi odağı olmak onun en büyük tutkusudur. Eğer bir ortamda muhalefet olan bir kadın varsa anlayın ki bir Koç Burcu kadını ile aynı havayı soluyorsunuz. İlgiyi üzerinde hissetmediğinde dişini kolunuza geçirmekten çekinmeyecektir. Neden bu çocuk ruhlu, ilgiye doyamayan, hafifmeşrep kadınlara ilginizi belli etmekten kaçınıyorsunuz? Uyarıyoruz, ilgisizliğe devam ederseniz bu burnu havada, çokbilmiş seksi kadının bir hafta boyunca dilinin sivriliğine maruz kalabilirsiniz. Aslında onun ön planda olmak istemesi kendini eksik hissetmesinden kaynaklanıyor. Yetersizliğini hissettiği anda çıldırır ama bunu belli etmemeye çalışır; kesinlikle bu konuda çok başarılı!

Tuttuğunu koparan biridir. Her an harekete geçecek ve kitleleri peşinden sürükleyecekmiş gibi bir enerji yayar. Koç kadını öylece köşesine çekilip hiçbir şey yapmadan istediği şeyin ayaklarına kadar gelmesini beklemeyecektir. O da bodoslama peşinden gidecektir.

Bu kadın ortamların aranılan tipidir. Arkadaşlarına fazlasıyla değer verir ve doğum tarihlerini hafızasına kaydeder. Duygusal olarak hassastır. Aşk hayatında ne kadar bağımsızlığına düşkün bir profil çizse de partnerini severse aşırı kıskanç olabilir. Aslında hoşlanma konusunda değişkendir. Beğendiği kişiden aniden vazgeçebilir. Bu kadının ciddi bir ilişki yaşayabilmesi için öncelikle partnerine güvenmesi gerekiyor.

Koç kadınının tepkisel hareketleri belirli bir zamandan sonra can sıkıcı olabilir.

Koç Burcu erkeği

Karizmanın, çekiciliğin vücut bulmuş hali olarak tanımlanabilir. Koç Burcu özellikleri erkeğe havalı ve otoriter bir mizaç katar. Tam da bu hareketleri onu dik başlı ve bencil biriymiş gibi gösterebilir. Aslında “En iyi benim,” derken otoriter olma, birini yönetme gibi bir kaygı içerisine girmez. Onun yapmak istediği tek şey bağımsızlığını ve başarısını kendine kanıtlamaktır. Yeni maceralara karşı isteklidir. Yeni seyahatler, yeni aşklar, yeni arkadaşlıklar… Hayatın tüm renklerini görmek, tüm deneyimlerini yaşamak ister. Bunun için fazlasıyla enerjik, yaşam dolu ve istekli olabilir.

Kendini dengelemekte zorlandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Başladığı bir işi bitirdiği pek söylenemez. Onun için önemli olan hedeflediği şeye o an başlamaktır. O da Koç kadını gibi aşık olduğunu sanabilir. Ama bir kere aşık olduğu zaman sadık ve kendinden emin biri olur. Eğer bir Koç Burcu erkeğine aşık olduysanız yapabileceğiniz en iyi şey onun gözünde güçlü, sadık ve kendinden emin bir profil çizmek.

Aşırı inatçı ve meraklı tavırları iletişim kurarken zorlanmasına neden olabilir. Onu yakından tanımayan insanlar ise ‘bencil’ olduğunu düşünebilir. Biraz daha insanlarla empati kurarak ve tüm egolarından sıyrılmaya çalışarak kendilerini sorgulamalarında fayda var.

Boğa Burcu Özellikleri
İkizler Burcu Özellikleri
Yengeç Burcu Özellikleri
Aslan Burcu Özellikleri
Başak Burcu Özellikleri
Terazi Burcu Özellikleri
Akrep Burcu Özellikleri
Yay Burcu Özellikleri
Oğlak Burcu Özellikleri
Kova Burcu Özellikleri
Balık Burcu Özellikleri

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın