Kova Burcu Özellikleri

Kova Burcu özellikleri neler? Bu burcun insanları hangi yapılarıyla ön plana çıkıyor? Kova kadını ve erkekleri birbirleriyle benzerlik gösteriyor mu?

Kova Burcu genel özellikleri

İşte Kova Burcu kadını ve erkeğinin aşk, iş ve aile hayatına dair genel özellikleri:

Yönetici Gezegeni: Uranüs – Satürn

Elementi: Hava, Sabit

Tarihleri: 19 Ocak – 18 Şubat

Kova Burcu genel özellikleri

Kova Burcu özellikleri bilginin en somut halini yansıtmaya çalışır. Bu burcun simgesi olan su hareketleri, aslında zihin dalgalarını temsil eder. Belirli bir süre sonra bilgileri bilgeliğe doğru yol kat etmesini sağlar. Teorik tarafı kuvvetlidir ve ‘biz’ diyerek hareket eder. Kollektiftir. Bu yüzden Güneş Kova burcunda rahat etmez. E yani, hep “Ben” diyen kralın “Biz,” demesi güzel olduğu kadar biraz tuhaf olmaz mı? Kova Burcu toplumu kendinden üstte tutar ve toplum için bir şeyler yapmak ister.

Burçlar kuşağının en uyumsuzu olarak bilinir. Entelektüel bir yapısı vardır. Deneyselliğin, özgünlüğün ve önsezinin burcudur. İdealisttir. Havai davranışları olsa da ayaklarını yere sağlam basar. Bunu ise kendine özgü bir şekilde yapar. Özgürlüğüne aşık olan burçlardan biridir. Hiç kimseye veya hiçbir şeye bağlı kalmak istemez ama bir şekilde de geleneksellikten kopamaz. Çevresindeki insanlara yardım etmekten hoşlanır ama ona istediğini vermekten ziyade öğreterek yardımcı olmaya çalışır. Çünkü insanların kendi kendine yetmesi gerektiğine inanır. Tembel insanlardan hiç haz etmez.

Önsezileri konusunda çok şanslıdırlar. Binlerce insandan daha iyi hisseder ve genelde sezdikleri doğru çıkar. Güçlü bir enerjisi vardır. O genel kurallara ve toplumun yargılarına bağlı kalmaz, çevresindekileri geliştirmeye ve öğrendiklerini atarmaya çalışır. Dahi bir yanı vardır. Teknoloji söz konusu olduğunda akla ilk gelen burç Kova’dır. Birçok mucitin Kova burcundan çıktığı düşünülmektedir. O topluma yararlı olmak adına yeni aletler geliştirmeye ya da yaratmaya meyillidir.

Gerçekçi bir yapısı vardır. Sabit düşünceler sahiptir. Bir karar aldığında onu vazgeçirmek imkansızdır. Adalet ve eşitlik yanı ağır basar. Hatta aşk hayatında toplumsal bilinci geliştiği için sevgilisiyle önce arkadaş olmayı tercih edecektir.

Kova Burcu kadını

Kova Burcu özellikleri kadını bilgiyle, özgürlükle ve sıra dışılıkla harmanlar. Bu kadın hemcinslerinden farklıdır; duygularıyla hareket etmek mi? Hiç bir şey onun özgürlüğünden daha önemli değildir. Kısıtlanmaya hiç gelemez. Baskıcı, despot insanlardan uzak durmaya çalışır. İstediğini elde etme konusunda çok başarılıdır. Değişken ve becerikli yönü de bu yönüne katkı sağlar. Onu tanıdıkça sakladığı neşesi, pozitif enerjisi ortaya çıkar. Keyif yapmanın en güzel örneklerini sunar. Dost olmak için yaratılmış gibidir. Zaten toplumsal bilinci yüksek olan bu kadın hayatının her aşamasında arkadaşları, sevgilisi ve ailesi arasındaki iletişim dengelemeyi başarabilen ender insanlardandır. Herkese çok yakın değildir, mesafelidir ama dostluğu çok özeldir.

Karşısına çıkan problemlere pratik çözümler bulabilen bu sıra dışı kadının en iyi yaptığı şeylerden biri cesurluğudur. Cesurluğu bazen kıyafetlerine, bazen ilişkilerine, bazen işine, bazen de yöneticiliğine yansır. Bu yüzden ne iş yaparsa yapsın farklılığını ortaya koyabilecek bir potansiyele sahiptir. Bazen maddi konularda savurganlaşabilir ve hiç düşünmeden cebindeki son kuruşu bile harcayabilir. Dürüst ve güvenilir bir kadındır. Duygusal olarak hassas biridir. Fedakardır ve değişikliği sever. Çevresine karşı eğlenceli biriymiş izlenimi bırakan Kova kadını aslında evine düşkün biridir.

Gerçekten iyi bir aşık olduğunu söylemek doğru olur. İlgili, düşünceli, partnerinin hayatına saygı gösteren ve ilişkilerinin dengesini iyi koruyan bir yapıdır. Hiç kimseyi hayatının merkezine koymaz. Her zaman işline, arkadaşlarına veya hayallerine ayıracağı zamanı vardır. Sevgilisinin de bu yapıda olması onun için önemlidir. Yoksa yaşadıkları uzun süreli bir ilişki olmayacaktır. Çekici olan bu kadın partner bulma konusunda zorlanmaz ama fazla seçicidir. Bu yüzden hayatına fazla insan girmez.

Kova Burcu erkeği

Kova Burcu özellikleri erkeğe entelektüel bir enerji kazandırır. Karşınıza ilk çıktığında ne kadar sıradan olduğunu düşünseniz de zamanla bir Albert Einstein kadar zeki olduğunu kanıtlayacaktır. Zeki olmasının yanı sıra katıldığı ortamların en nazik ve içten davranan insanı olma özelliğini korur, farkında olmadan tüm bilgi birikimini tanıştıklarıyla paylaşmaya başlar. Konuştuğu her cümlenin derin bir anlamı vardır. İnsanları kıran ya da kaba davranışlarda bulunan bir insan asla olmamıştır ve olmayacaktır. Hatta kocalarından şiddet gören kadınları korumak, hayvanlara yapılan istismarları engellemek için toplumun bilincini geliştirmeye çalışan, sosyal sorumluluk projelerinin kurucularından biri olmayı tercih eder. Bu entelektüel erkek yapacağı iş ne olursa olsun amacında toplumsal bir bilinç bulunur.

Çok yönlü bir yapısı vardır. İnsanlar bu özelliğinden dolayı zaman zaman gerçekte ne istediğini pek anlayamaz. Güleryüzlüdür. Onu duygusal kararlar alırken görmeniz nadir olur, genelde akılcı kararlar verir. Hatta bu karar mekanizması onu bazı insanlara duygusuz gösterebilir. Ama aslında değildir. İç dünyasında duygusal bir erkek vardır. Sadece her konuda ayaklarının yere sağlam basmasını tercih eder. Pratik ve zekidir. Dolayısıyla kolayca problemlerin çözümüne ulaşabilir.

Geleneklerine bağlı değildir. Hayatının her alanını değiştirmek ister. Farklı yaşamaktan büyük keyif alır ama ileriki zamanlarda bağlılıktan kaçan, evliliğe de çoğu zaman karşı çıkan bu adam evliliğe ilk adımını atar. Kova erkeğini uzun ilişkiye ikna etmek oldukça zordur. İlk zamanlarda soğuk ve uzak davranacaktır. Beraber olduğu insanlara arkadaş gibi davranır, partnerinden de aynı şeyi bekler. Dolayısıyla eğer entelektüel bir Kova erkeğine aşıksanız onu asla kısıtlamayın. Sevgiliden daha çok arkadaş gibi yaklaşın. İlerleyen yıllarda sevgili Kova ilgili nazik bir partner olarak size güvenecek ve evlenmeye yanaşacaktır. Ama sakın onu avucunuzun içine alacağınızı sanmayın. Kimseyi hayatının merkezine koyacak biri değildir. Bağımsızlığı mı siz mi konusunda çok gel git yaşar ama belirli bir süre sonra sıkılıp özgürlüğünü eline almak isteyecektir.

O mükemmel olanın peşinden koşar. Her şeyin en güzeline en iyisine o sahip olmalıdır. Kova burcunda benci yaklaşımlar görmek imkansız değildir.

Koç Burcu Özellikler
Boğa Burcu Özellikleri
İkizler Burcu Özellikleri
Yengeç Burcu Özellikleri
Aslan Burcu Özellikleri
Başak Burcu Özellikleri
Terazi Burcu Özellikleri
Akrep Burcu Özellikleri
Yay Burcu Özellikleri
Oğlak Burcu Özellikleri
Balık Burcu Özellikleri

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın