NASA Açıkladı: Burçlar Değişti!

NASA son dakika açıklaması yaparak burçların tarihlerinin değiştiğini duyurdu. Artık 13. burcun varlığı kanıtlandı.

NASA'nın burç açıklaması

ABD Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) Dünya’nın yörüngesel salınımı değiştiği için burçların tarihlerinin de değiştiğini açıkladı. Astronomlar ve astrologlar arasında tartışma yaratan açıklamada, yıldızların Dünya’ya olan pozisyonlarının değiştiği vurgulanıyor. Dolayısıyla yıldızların Dünya’ya olan pozisyonunun değiştiği, artık gökyüzünün antik çağlardan farklı olduğu belirtildi. Güneş’in 12 burcu oluşturan takımyıldızların üzerinde bulunduğu zamanının da bu yüzden değiştiği ifade edildi.

NASA’nın web sitesinde, burçlar ilk kez Babiller tarafından kullanılmaya başlandığında 23 Temmuz-22 Ağustos arasında doğanların Aslan Burcu olduğu ancak bu tarih aralığının artık Yengeç Burcu’na ait olduğu öne sürüldü.

Bunun nedeni ise Dünya’nın yer ekseninin geçtiği Kuzey Kutbu’nun aynı doğrultuda olmaması ve sonuç olarak 3 bin yıl sonra gökyüzünün değişmiş olması olarak açıklanıyor.

Nasa’nın 13. burç açıklaması

NASA 13'ncü burç var mı

Öte yandan astrolojide 12 değil 13 burcun var olduğu kanısı da giderek güçleniyor. NASA da web sitesinde Babillerin eski anlatılarında 13 burç olan Ophiuchus yani Yılan Burcu’na yer verdiğine değiniyor.

Ancak Babillerin bilinmeyen bir nedenle Güneş’in 30 Kasım- 17 Aralık tarihinde üzerinde olduğu Yılan Burcu’nu bir kenara koyduğu biliniyor. İşte 13 yeni burç ve tarihleri:

KOÇ – 18 Nisan 13 Mayıs
BOĞA  – 13 Mayıs 21 Haziran
İKİZLER – 21 Haziran 20 Temmuz
YENGEÇ – 20 Temmuz 10 Ağustos
ASLAN – 10 Ağustos 16 Eylül
BAŞAK – 16 Eylül 30 Ekim
TERAZİ – 30 Ekim 23 Kasım
AKREP – 23 Kasım 29 Kasım
YILAN –  29 Kasım 17 Aralık
YAY – 17 Aralık 20 Ocak
OĞLAK – 20 Ocak 16 Şubat
KOVA – 16 Şubat 11 Mart
BALIK – 11 Mart 18 Nisan

Mustafa Kemal Atatürk hangi burç? İşte olasılıklar
Mustafa Kemal Atatürk Hangi Burç? İşte Olasılıklar!
Astroloji
  
Ölümünün 78'inci yılında saygı ve sevgiyle anılan, Mustafa Kemal Atatürk'ün doğum tarihiyle ilgili bilgileri derledik. Pe...
Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın