Nejat Uygur’un Marko Paşa’sı Doğum Gününde Harbiye’de!

Marko Paşa Müzikali Harbiye Açıkhava'da

Nejat Uygur’un Marko Paşa oyunu, usta sanatçının doğum gününde, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

Süheyl & Behzat Uygur Tiyatrosu, Nejat Uygur‘un uzun yıllar boyunca başarıyla oynadığı Marko Paşa oyununu, 9 Ağustos’ta müzikal olarak sergilemeye hazırlanıyor. Yeni bir yorumla sahnelenecek olan Marko Paşa, 15 farklı şarkı ve danslarla zenginleştirilerek tuluat ve modern tiyatronun harmanlandığı bir operet tadında tiyatroseverlerle buluşacak. Geniş bir seyirci yelpazesine sahip olan oyun yeni yorumu ile 9 Ağustos’ta Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

Marko Paşa Müzikali Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda

Franz VonSchönthan ve Gustav Kadelburg tarafından kaleme alınan Marko Paşa‘yı, usta oyuncu Nejat Uygur Türkçe’ye ve geleneksel Türk Tiyatrosuna uyarlamıştı.

Meryl Streep 74. Altın Küre Ödülleri Konuşması
Etkinlikler
  
74. Altın Küre Ödülleri'ne Oscar ödüllü Oyuncu Meryl Streep'in Konuşması Damga Vurdu! Meryl Streep Konuşmasında Üstü K...

Usta oyuncu Nejat Uygur’un burcu…

Nejat Uygur Marko Paşa oyunundan, nostalji

10 Ağustos 1927 tarihinde doğan Nejat Uygur Yeni Astroloji‘ye göre Aslan Tavşan burcu. Büyük ustanın tiyatro ve sinema dünyasına bıraktığı ağız dolusu kahkahanın nedenini şimdi daha iyi anlayabiliriz. Her şeyden önce kültür ve sanata meraklı olan Tavşan burcunun cesaretli bir Aslan burcu ile sanat dünyasında neler başarabileceğini hiç düşündünüz mü? Ayrıca en dramatik olayları bile pozitif, huzurlu enerjisiyle anlatan bir Aslan Tavşan burcundan başka kim olabilir! İşte bu başarılı karakterin bir örneği de Nejat Uygur.

 

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın