Ramazan Bayramı Tatilinde Nereye Gitsek?

Önümüzdeki hafta, 17 Temmuz’da Ramazan Bayramı başlıyor. Hala daha bir tatil programınız yoksa sizin için hazırladığımız 4 tatil önerisine bir göz atın.

1- Dünyanın 9. mirası: Safranbolu

Ramazan Bayraminda Safranbolu Evleri

Karabük ilçe merkezine oldukça yakın olan Safranbolu Ramazan Bayramı tatiliniz için ideal bir seçenek oluşturuyor. Klasik Osmanlı kent mimarisini yansıtan tarihi Safranbolu evleri ile ünlü olan bu bölge Dünya Miras Listesi’nde 9. sırada yer alıyor. Doğasına, mimarisine hayran olacağınız Safranbolu’da güzel bir tatil sizleri bekliyor.

2- Fethiye’de dolu dolu bir tatil

Ramazan Bayraminda Fethiye

Muğla’ya bağlı bir ilçe olan Fethiye’de, plajları ve müzeleri gezerek, yamaç paraşütü ya da birçok su sporu yaparak Ramazan Bayramı tatilini dolu dolu geçirebilirsiniz.  Turistik anlamda Bodrum’dan sonra 2. büyük ilçe olan Fethiye’nin eşsiz güzellikteki Kelebekler Vadisi’ni görmeyi unutmayın.

3- Bayram boyunca Bozcaada’da küçük mutluluklar

Ramazan Bayraminda Bozcaada

Türkiye’nin 3. büyük adası olan Bozcaada bayramda huzuru ve mutluluğu yakalamanız için küçük küçük mutluluklar dağıtıyor.  Türk ve Rum kültürlerinin izlerini taşıyan sokakları, kafeleri ve restoranlarıyla sizler için mükemmel bir tatil seçeniği olan Bozcaada‘da Ayazma plajı ve yeldeğirmenlerine gidip, adada özel olarak yapılan domates, patlıcan, karpuz ve zeytin reçellerinin tadına bakmalısınız.

4- Denizle tarihi bir arada görmek isteyenler için, Kaş

Ramazan Bayraminda Kas

Bir taraftan Istlada, Apollonia, İsinda, Kyaenal gibi antik kentleri keşfedip,  diğer taraftan Antalya’daki en güzel ilçelerden biri olan Kaş‘ın büyüleyici doğasını keşfetmek tatilde size iyi gelebilir.

Arkadaşlarınla Paylaş

Comments are closed.