Sekse Başlarken Ne Demelisin?

Sekse başlarken ne demen gerektiğini biliyor musun?

Cinsel olarak karşınızdakini arzuladığınızı anlamanın en iyi yolu ona doğrudan ‘‘Seks yapmak ister misin?” diye sormak ya da ”Seks yapmak istiyorum!” diyerek partnerinizin bunu bilmesini sağlamaktır.

Sex hikayeleri değil anlatman gereken…

sekse baslarken ne demelisin

Seksi başlatmadan önce onun kulağına güzel şeyler fısılda…

Partnerinize doğrudan onu istediğinizi söylemek yahut onun isteğini sormak cinsel isteğinizi almanın en iyi yolu olsa da, herkes bu soruları soracak veya alacağı cevap karşısında ne yazık ki cesur olamıyor. Bazı kişiler ise direkt olarak ”seks yapmak istiyorum” demek yerine partnerine talebini şifreli olarak iletiyor. Örneğin; ”Duşta olacağım”…

”Belki” demek

Bazen seks yapmak isteyip istemediğinizin tam olarak farkında değilsinizdir. Kalbiniz başka söyler, bedeniniz yorgunsa bambaşka… Eğer emin değilseniz, kendinizi yorgun istiyorsanız partnerinizin Seks talebine karşılık olarak ”Belki” cevabını vermeniz en doğrusu olacaktır.

sekse baslarken ne demelsn

Hayır cevabını almaktan korkmayın…

Objelerle anlatabilirsin

Bir seks terapistinin anlattığı bir hikayeye göre, seks hakkında konuşamayan ya da seks yapmak istediklerinde bunu birbirlerine söyleyemeyen çift konuşmak yerine ilginç bir yöntem kullanıyormuş. Şöminelerinin üzerinde bir erkek ve biri kadın porselen bebek varmış. Adam seks yapmak istediğinde erkek bebeği kadın bebeğin üzerine koyuyormuş. Kadın seks yapmak istediğinde, kadan bebeği erkek bebeğin üstüne koyuyormuş ve her akşam bebeklerin yeri değişmiş mi kontrol ediyorlarmış.

Bu ilginç hikaye çiftin farklı bir yolla iletişim kurduğunu gösteriyor. Ancak bu son aşama, siz öncelikle partnerinizle iletişim seviyenizi artırmaya çalışın.

 

Arkadaşlarınla Paylaş

Comments are closed.