Sümer Tilmaç’a Hüzünlü Veda

sumer-tilmac-cenaze-toreni-2015

Sümer Tilmaç son yolculuğuna uğurlandı.

Cuma akşamı Sedat ve Özlem Peker çiftinin Esma Sultan Yalısı’ndaki düğün töreninde kalp krizi geçiren ve tüm çabalara rağmen kurtarılamayan Türk sinemasının usta oyuncusu Tilmaç’ın cenazesi dün kaldırıldı. Üsküdar Şakirin Camisi’nde gerçekleştirilen Sümer Tilmaç‘ın cenaze törenine CHP Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Orhan Gencebay, Sinan Bengier, Burak Özçivit, Sedat Peker’in yanı sıra birçok seveni katıldı.

sumer-tilmac-ailesi

Törende taziyeleri sanatçının eski eşi Nazan Tilmaç, Kızı Hande Tilmaç ve torunu Kerem Can Gür kabul etti. Babasının ölümünü ‘ani bir ölüm’ olarak değerlendiren Hande Tilmaç duygusal anlar yaşadı. Sümer Tilmaç, cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Vasiyeti neydi?

sumer-tilmac-2015

15 Temmuz 1948 doğumlu olan usta oyuncu Sümer Tilmaç’ın Yeni Astroloji burcu Yengeç – Fare’ydi.

Sümer Tilmaç vasiyetini bir televizyon programında açıklamıştı. Usta oyuncu programda “Ben ölünce alkışlanmak istemem, yaşarken alkışlanmak isterim,” diyerek sanatçıların ölünce kıymet görmesini eleştirmesine rağmen rağmen tabutu alkışlar içinde taşındı. Sümer Tilmaç’ın kızı Hande Tilmaç, “Tören yapmayacağız, çünkü babam öyle şeyleri sevmezdi” demişti.

 

 

 

 

Arkadaşlarınla Paylaş

Comments are closed.