Tuğçe Kazaz’dan Kurban Eleştirisi

Eski manken yeni sosyal medya fenomeni Tuğçe Kazaz bu defa ‘kurban kesmek ibadet değildir’ diyenleri sert bir dille eleştirdi.

Tuğçe Kazaz kurban kesmeye ne dedi

Sosyal medya hesabından özellikle siyasi gündeme yönelik yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken Tuğçe Kazaz Kurban Bayramı’na sayılı günler kala yeni bir konu gündeme taşıdı. Odasında bilgisayar başında çalışırken çekilmiş bir fotoğrafını Twitter hesabından paylaşan kazaz, altına da kurban kesmek hakkındaki düşüncelerini yazdı.

“Kurban Kesmek ibadet değildir” diyenleri eleştiren Tuğçe Kazaz’ın paylaştı o metin şöyle:

Tuğçe Kazaz Kurban Bayramı Twitter paylaşımı

“Kurban kesmek ibadet değilmiş!!! Kurban ibadet değil diyen cahiller olmuş. Sözde medeniyeti bize aşılayan batı toplumları, kurban kesmediği için kurban yerine 57 Müslüman ülkedeki masumları kesiyor. Kurban kesmek sadece bir hayvanı kesmek değildir. Yüce Yaradan o kurbanla beraber içimizdeki kini, nefreti ve negatif olan tüm duyguları kesip atmamız için bize kurban kesmeyi emretmiştir. Bu durumda, kurban kesmeyelim de birbirimizi mi keselim? Asıl sizler kurban kesmediğiniz için bu kadar saldırgan ve tedirginsiniz. O nedenle inanan herkesin kurban kesmesi ve hatta kesilen kurbanın akan kanını izlemesi lazım. Böylece o kesilen kurbanla beraber tüm negatif duygularımızdan kurtulabiliriz. Mutlak adalet ve doğruluk sahibi olan Rabbimiz, her olayda olduğu gibi kurban olayında da insan olmamız için bize bu hediyeyi bahşetmiştir.”

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala ‘kurban’ konusunu gündeme taşıyan Tuğçe Kazaz’ın Yeni Astroloji Burcu Başak Köpek, doğum tarihi ise 26 Ağustos 1982.

Son Dakika: Rüzgar Çetin 7,5 yıl Hapis Cezası Aldı!
Gündem
  
Son Dakika: Rüzgar Çetin Sebep olduğu trafik kazasıyla polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün hayatını kaybetmesine neden olan...
Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın