Ünlü Şarkıcı Ajda Pekkan’a Hapis Şoku

Ajda Pekkan’a 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Ajda Pekkan hapse mi giriyor?

Süperstar Ajda Pekkan’ın Tarabya Koyu’ndaki bin iki yüz metrekarelik alana yaptırdığı ve oturmaktan vazgeçip tekstilci Edip ve Güli Şakru çiftine 750 bin dolara sattığı villanın yapımında onaylı projeye aykırı malzemeler kullanıldığı için dava açıldı. Boğaz manzaralı lüks villada İstanbul 3 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu 2012’de projeye aykırı olarak PVC pencere kullanıldığını, bodrum katta pencere açıldığını ve ahşap balkon korkuluklarının cam malzemeyle kaplandığını belirledi.

Habertürk’ten Hayati Atılgan’ın haberine göre uygulamaların düzeltilerek projeye uygun hale getirilmesi için villa sahibine 6 ay süre veren kurul, uygulamalar ortadan kaldırılmayınca suç duyurusunda bulundu. Şakru çiftine, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yasası’na aykırı düzenleme yapmak suçundan dava açıldı ve Pekkan hakkında takipsizlik kararı verildi.

Ancak Şakru çifti, villadaki projeye aykırı eklentileri kendilerinin yapmadığını ileri sürdü. Bunun üzerine hazine yetkilileri, Ajda Pekkan ve beraberindekilerin takipsizlik kararına itiraz etti. İstanbul Sulh Ceza Hâkimliği, düzenlemeleri kimin yaptırdığının belirlenmesi ve delil araştırılması yapılması için takipsizlik kararını bozdu. Savcılık Ajda Pekkan ve villanın onarım projesini hazırlayan 12 kişi hakkında Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yasası’na aykırı düzenleme yapmak suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Pekkan ile Şakru çiftinin dosyaları birleştirildi.

Hakkında 5 yıla kadar dava açılan Ajda Pekkan’ın Yeni Astroloji burcu Kova Köpek. Ünlü şarkıcının doğum tarihi ise 12 Şubat 1946.

Son Dakika: Rüzgar Çetin 7,5 yıl Hapis Cezası Aldı!
Gündem
  
Son Dakika: Rüzgar Çetin Sebep olduğu trafik kazasıyla polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün hayatını kaybetmesine neden olan...
Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın