Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç Burcu özellikleri neler? Bu burcun insanları hangi yapılarıyla ön plana çıkıyor? Yengeç kadını ve erkekleri birbirleriyle benzerlik gösteriyor mu?

Yengeç Burcu genel özellikleri

İşte Yengeç Burcu kadını ve erkeğinin aşk, iş ve aile hayatına dair genel özellikler:

Yönetici Gezegeni: Ay

Elementleri: Su, Öncü

Tarihleri: 22 Haziran – 22 Temmuz

Yengeç Burcu genel özellikleri

Yengeç Burcu özellikleri dendiğinde ilk aklımıza gelen “Mazi geçmişte bir yaradır” şarkısı ve Necdet Rüştü Efe Tara’nın o enfes sözleri oldu. Sanki bir Yengeç’in dilinden süzülmüşçesine… Çünkü Yengeçler o kadar duygusaldır ki, kafasına taktığı her şeyi biriktirir ve geçmişi kocaman bir yara olarak kalplerinde taşır. Bu onlar için bir yüktür, ama eğer bunu değerlendirebilecekleri bir alanda, özellikle sanatla ilgili konularda kullanabilirlerse çok iyi işlere ve kalıcı eserlere imza atabilirler.

Sevdiklerine aşırı şekilde bağlı olan Yengeç Burcu’nu bir hayvan hakları savunucusu ya da kimsesiz çocukların bakımını üstlenen bir yardım kuruluşu gönüllüsü olarak görmeniz oldukça mümkün. Öncü ve girişimdir. Aile, yuva, nostalji gibi kavramlar onu temsil eder. Evcimen bir yapısı vardır; kendini yuvaya ait hisseder ve aile bireylerine son derece bağlıdır.

Yengeç Burcu özellikleri açısından diğer burçlardan biraz farklıdır; çevresini çok genişletmek istemez. İçe dönük bir yapısı vardır. Sınırlı sayıda güvendiği dostu vardır ve onlar için türlü fedakarlığı yapabilir. Nasıl İkizler Burcu’ndan biriyle zihinsel bağ kuruyorsak Yengeç ile de duygusal bağlar kurarız. Çünkü bu hassas insanların empati yeteneği çok gelişkindir. Ona daha bir şey söylemeden sizin ne hissettiğinizi anlayacak ve size destek olacaktır.

Bu insanlar hassastır. Basit bir konudan bile kalbi kırılabilir. İpin ucunu kaçırdığınız takdirde türlü şantajlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Yengeç Burcu kadını

Yengeç Burcu özellikleri kadında ve erkekte farklı olarak kendini gösterebilir. Bu kadın romantik ve hoş bir mizaca sahiptir. Duygusal ve masum bir hava yansıtırlar. İlk tanıştığı insana karşı sıcak ve samimidir. Ahlaklı davranışlar görmeye ve sergilemeye bayılır. Ailesi ve sevdiklerini her şeyden önce düşünen bu kadın, mantığını pek kullanamaz, duygularının esiri olur. Duygusaldır ama çok da saf ve eğlencelidir. Yakın arkadaşlarıyla yaşadığı maceraları sorsanız anlatmakla bitiremeyecektir.

Bu kadın için romantizm için çıldırıyor desek? Onunla birlikte olan kişi şefkate, sevgiye ve romantik sürprizlere hazır olmalı. Çok düşüncelidir. İdeal bir sevgili olduğu kadar ideal bir anne adayıdır. Ama onunla bir şeyler yaparken ve konuşurken dikkatli olmanızda fayda var, çünkü oldukça kırılgan biridir. Sezgileri kuvvetlidir ve genelde insanları tanımak için gözlem yeteneğini kullanır. Kısa bir analizden sonra çevresindeki insanların iyi veya kötü niyetli olup olmadığını anlayabilir. Düşünce olarak karşısındakiyle empati kurabilen bu zarif kişilik partnerine sadık kalır, ama karşısındakini bunaltacak kadar da kıskanç olabilir. Her şeye rağmen sevgiyle vücut bulan bir kadındır. Gereksiz kıskançlıklarını fark ettikten sonra kendini affettirmek için elinden geleni yapacaktır. Kısa süreli ilişkiler ona göre değildir. Oldukça çekingen biridir. Zarif Yengeç kadınının her işe dahil olma gibi bir durumu olursa canınızı sıkmadan onu uyarırsanız bir daha aynı şeyi tekrarlamamaya çalışacaktır.

Yengeç Burcu erkeği

Son derece kibar ve güzel bakan bu erkekten etkilenmemek neredeyse imkansız. Yerine göre davranan, aşırı davranışları olmayan bu insan, ilk tanıştığınızda önce sizi gözlemler ona göre olup olmadığınızı sezmeye çalışır. Eğer onun duygularını okşayan biriyseniz, işte o zaman kıskaçlarını açar ve size olan güveni pekiştikçe hiç bırakmayacakmış gibi yakalar.

Yengeç erkeklerinin en tahammül edemediği konu yalandır. İnsanları kırmak ya da üzmek istemez ama eğer birinin yalanıyla karşılaşacak olursa onu sonsuza dek hayatından uğurlar. Ki bu çok önemsediği biriyse karşıdaki insanın kalbinde derin yaralar da açmaya çalışacaktır.

Yengeç Burcu özelliklerine göre erkekler son derece nazik bir yapıdadır. İnsanları kırmak ya da üzmek istemez. Yalandan nefret eder. Öyle ki yalan söyleyen biriyle karşılaşırsa hiç arkasına dönüp bakmadan oradan uzaklaşır ve bir daha o kişinin suratına bakmaz. Hayatlarının her noktasında önce saygı sonra da sevgiye önem verir. İnsanlardan da aynı beklenti içine girer. Hayatında olan insan az sayıdadır, ama onlara çok bağlıdır. Yardımsever bir yapısı vardır. Analitik ve patik bir zekası vardır. Bu yüzden duygusal olduğu kadar akıllıdır da. Gözlem yeteneği o kadar güçlüdür ki, hayatınızdaki insanların hakkınızdaki düşüncelerini yarım saatlik izleme sonucu analiz edebilir. Bulundukları her olayı kolay bir şekilde yorumlayıp çözebilme kabiliyetine sahiptir.

Mükemmel eş rolü ona verilmiştir. Tabii geçmişteki yarayı aşan erkekler için geçerli bir yorum olabilir çünkü bazıları duygusallıklarının içinde kaybolup gider ve kalplerini daha fazla kırmamak için kalıcı ilişkilerden uzaklaşabilirler. Ama genel itibariyle en romantik burçtur. Partnerine aşk ve sevgiyle yaklaşır. İltifatlar ağzından düşmez. Kavga ve tartışmadan hoşlanmaz ama duygusal anlamda gelgit yaşar. Bağımlı, ketum ve kendine acımaya eğilimli biridir. Bazen denetleyici, bağışlamaz ve somurtkan birine dönüşebilir.

Koç Burcu Özellikleri
Boğa Burcu Özellikleri
İkizler Burcu Özellikleri
Aslan Burcu Özellikleri
Başak Burcu Özellikleri
Terazi Burcu Özellikleri
Akrep Burcu Özellikleri
Yay Burcu Özellikleri
Oğlak Burcu Özellikleri
Kova Burcu Özellikleri
Balık Burcu Özellikleri

 

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın