Ahmet Kaya Atatürk Sevgisini Nasıl Anlatmıştı!

Ahmet Kaya’nın ‘İbo Show’a katılarak, Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgisini anlattığı video bugünlerde sosyal medyanın gündemine oturdu.

Ahmet Kaya Atatürk hakkında düşünceleri

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde Ahmet Kaya’nın İbo Show’da Mustafa Kemal Atatürk sevgisini anlattığı video sosyal medyanın en çok konuştuğu konulardan oldu. Programda İbrahim Tatlıses’in “Mustafa Kemal Atatürk’ü bir de Ahmet Kaya’nın ağzından dinleyelim, bakalım o bizde nasıl anlatacak?” sözlerinin üzerine Ahmet Kaya Atatürk sevgisini şöyle anlatıyor:

Atatürk sevgisini anlatan Ahmet Kaya’nın bugün doğum günü

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi, hatta doğum günü olan 28 Ekim öncesinde Atatürk sevgisi ile sosyal medyada gündem olan Ahmet Kaya’nın Yeni Astroloji Burcu Akrep Horoz. Efsane sanatçının doğum tarihi ise 28 Ekim 1957.
Ahmet Kaya’nın Atatürk hakkında söyledikleri:
“Şimdi, tabi bir tek gerçek var ki hakikaten de emperyalizme karşı, daha doğrusu 7 düvele karşı savaşmış; kanın, gözyaşının, işgallerin çok yoğun olduğu; köşe bucak her tarafın paylaşıldığı bir zamanda ortaya çıkıp ‘ben bu ülkeyi kurtarmak istiyorum, benimle birlikte olmak isteyen insanlar bir adım öne adım atsın’ dediği zaman binlerce insan, ama o zamanki yani milyonlarca insan Mustafa Kemal’le birlikte herkes bu konuda ortak bir karar almışlardır. Yalnız o, yani büyük komutanlığın ötesinde duyarlı bir devlet adamı, duyarlı bir kişilik, yani olgunlaşabilecek en üst düzeyde bir kimliktir Mustafa Kemal Atatürk.”
“Zaten komutanlık öyle kolay bir iş değil. Yani insanlar savaşlara önderlik yapmakla yalnız komutan olmazlar. İnsanın en büyük komutanlığı, en büyük ruhu ülkesini ve ülkesinin insanlarını sevmesidir. Atatürk bu ülkeyi çok seviyordu. Başından beri seviyordu. Sonuna kadar da sevdi. Bizim ondan devir alığımız bir tek şey var; politik bir takım işlemlerin, karışıklıkların yaşandığı özellikle bu dönemlerde kimseye pek fazla pabuç bırakmadan -en başta sevgili öğretmenlerimize söylüyorum, ki onlar bu konuda bize önderlik eden insanlar, şu anki konuşmamızda bunları anlatmamıza neden olan insanlar, bize kimlik/kişilik veren insanlar; onların da önderliğinde biz onun bıraktığı gerçekten yurtseverlik mirasını ölene kadar taşıyacağız. Ve bu ülke başlangıçta nasıl seviliyorsa sonsuza kadar da insanların sevdiği bir ülke olarak kalacaktır.”
Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın