Akrep Burcu Özellikleri

Akrep Burcu özellikleri neler? Bu burcun insanları hangi yapılarıyla ön plana çıkıyor? Akrep kadını ve erkekleri birbirleriyle benzerlik gösteriyor mu?

Akrep Burcu genel özellikleri

İşte Akrep Burcu kadını ve erkeğinin aşk, iş ve aile hayatına dair genel özellikleri:

Yönetici Gezegeni: Mars

Elementi: Su, Sabit

Tarihleri: 23 Ekim – 21 Kasım

Akrep Burcu genel özellikleri

Akrep Burcu özellikleri derin bir karakteri anlatır. Bu insanlar Terazi’nin yaydığı o enerjiyi sabitleştirir. Örneğin ikisi de ilişkilerle ilgilenir. Ama Terazi çoğul ilişkilerle ilgilenirken Akrep bunu ikili ilişkilere indirger. Akrep Burcu tek vücut olmayı sembolize eder, bu nedenle cinsellikle bağdaştırılır. Mars’ın yönettiği bu burç kıskançtır ve sahiplenmeye bayılır. Özgürlüğüne düşkün insanlarla ilişkisini devam ettirebilmesi mucize olur. Akrep Burcu diyor ki: “Ben sana kendimi adıyorsam sen de bana kendini adamalısın.”

Dostluğu mükemmeldir. Sevdiği kişileri sahiplenir, korur, onlar için elinden gelen her şeyi yapar ve tabii ki kıskanır. Ama bir gün olur da ona yanlış yapacak olursanız sizden bunun acısını çıkaracaktır. Yapılan iyiliklere tepkisiz kalmadığı gibi kötülüklere de kalmaz. Bir Akrep Burcu intikamını almadan durmaz; ister iyilikle isterse kötülükle olsun…

Ömürlük sevmeye adar kendisini. Tabiri caizse Pazar’a kadar değil mezara kadar sever… İlgi düşkünüdür verdiği kadarını almak ister. İlgilenilmediğini hissettiği zamanlarda ise sitemkar davranır. Hırslıdır ve fazlasıyla dosttur.

Dikkat edin, bulunduğunuz ortamın en etkileyici gözleri ona aittir. Ne hissediyorsa gözlerinden onu anlayabilirsiniz. Ketumdur ve kolay kolay kendinden başkasına güvenmez. Çünkü yara almaktan korkar. Kuşkucudur. İçeriden sızarak kaleyi feth etmeye çalışır. Duygu biriktiren sabit bir yapısı vardır. Akrep burcu ölüm ve ötesi ile ilişkilendirilir.

Bu insanların hayatında tutku büyük rol oynar. Duygularıyla hareket ederler ama bunu kullanmasını da çok iyi bilirler. Akrep Burcu insanlar kendilerini asla kandırmazlar. Gerçek ne kadar acı olsa da kaçmazlar. Karşısındaki insanın zayıf yönünü keşfederse bir gün bunu silah olarak kullanabilirler.

Akrep Burcu kadını

Dünyanın en seksi kadınları bu burçtan çıkar. Son derece cazibeli ve isteklerine ulaşma konusunda hırslıdır. Aynı zamanda akıllı ve sezgileri kuvvetli olan bir kadındır. Hayatınızda kalıcı olmayı her zaman başarır. Doğrucu bir tarafı vardır ve yalandan nefret eder. Çünkü bu kadın ne istediğini bilen, sevgisini fazlasıyla yansıtan, gerçek bir dosttur. Dostlarını sevilen kişiler arasından özenle seçer. Ona iyilik ya da kötülük yapsanız da o bunu asla unutmaz. Her iki durumda da elinde sonunda karşılığını verecektir. Onun intikam alma duygusu fazlasıyla gelişmiştir.

Akrep Burcu özellikleri kadına doğuştan cazibeli bir hava verir. Erkekleri kendisine nasıl çekmesi gerektiği konusunda ustadır. Tabii ki tam anlamıyla bir dişi! En seksi kıyafetlerini giyip, kırmızı ruju ve seksi bakışlarıyla hem erkeklere hem de kadınlara cazibesini konuşturur. Aşk hayatında dayanılmaz bir etkiye sahiptir. Fazla yoğun bir sevgili hayatı vardır. Partnerini hayatının merkezine koyar ve ondan da aynı şeyi bekler. Yine de gizemli olduğunu söylemek doğru olur.  Aşık olunca fazlasıyla kıskanç ve sahiplenici olur. Bundan dolayı karşı tarafa baskıcı görünebilir. Bazen bu kadın derin duygular içermeyen birliktelikler yara almamak için tercih edebilir.

Bu seksi kadının en olumsuz özelliği aşırı derecede şüpheci olabilmesi. Aşırı şüpheden dolayı ilişkileri zedelenebilir veya hayatını altüst edebilecek boyuta gelebilir.

Akrep Burcu erkeği

Karizma ve çekiciliğin harmanlanıp Akrep burcu erkeğini ele geçirmiş gibidir. O yürüdüğü zaman cazibesi konuşur gider. Eğer bir şey yapmak isterse fazlasıyla arzulu ve istekli olabilir. Onların umursamaz ya da düşüncesiz olduğunu söylemek yanlış olur. Genelde duyarlı davranışlar sergiler. Daima hayatın zevkli yanlarını görmeye çalışır, güzel ve keyifli yaşamaya isteklidir. Dolayısıyla iyiden hallice insanları eğlendiren ve mutlu eden biri olarak çıkar karşına.

Akrep burcu erkeği tıpkı kadını gibi aşırı şüpheci olabilir. Her zaman yeni şeyler öğrenmeye ve keşfetmeye çalışır. Her şeye karşı net bir tavır sergiler. Eğer size bundan 5 yıl sonra Başbakan olacağım diyorsa, ne yapıp edip onu gerçekleştirecektir. Kararlı bir erkektir ve aklındaki fikri hiç kimsenin değiştirmesine izin vermez. Bildiğini okur. Analizleri çok kuvvetli ve iyi bir dosttur. Her koşulda dostlarının yanında olur.

Bu erkekle tanıştığınız an gözlerinizi ondan alamayıp içine düşebilirsiniz. Çünkü henüz size iki kelime etmeden bakışlarıyla tüm düşüncelerini anlatır. Dolayısıyla ona karşı koyabilecek birini henüz tanımadım. Kesinlikle ilgi çekici biri, sizce de öyle değil mi? Genelde bu karizmatik adamın istediği kısa ilişkiler yaşamaktır. Eğer gerçekten size aşık olduysa işte o zaman sadık bir aşk adamına dönüşecektir. Sizinle bir bütün olup her şeyi paylaşmak isteyecek ve neredeyse her şeyden sizi kıskanacaktır.     Ama her şeyden önemlisi o ev hayatının öneminin farkındadır ve sorumluluklarını yerine getirecektir. Onun en belirgin özelliği sadık ve gerçekçi bir yapısının olması.

Koç Burcu Özellikler
Boğa Burcu Özellikleri
İkizler Burcu Özellikleri
Yengeç Burcu Özellikleri
Aslan Burcu Özellikleri
Başak Burcu Özellikleri
Terazi Burcu Özellikleri
Yay Burcu Özellikleri
Oğlak Burcu Özellikleri
Kova Burcu Özellikleri
Balık Burcu Özellikleri

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın