Boğa Burcu Özellikleri

Boğa Burcu özellikleri neler? Bu burcun insanları hangi yapılarıyla ön plana çıkıyor? Boğa kadını ve erkekleri birbirleriyle benzerlik gösteriyor mu?

Boğa Burcu genel özellikleri

İşte Boğa Burcu kadını ve erkeğinin aşk, iş ve aile hayatına dair genel özellikleri:

Yönetici Gezegeni: Venüs

Elementi: Toprak, Sabit

Tarihleri: 20 Nisan – 20 Mayıs

Boğa Burcu Genel Özellikleri

Boğa Burcu özellikleri bulunduğu ortama kısa sürede uyum sağlamasıyla ön plana çıkar. Venüs’ün ona bahşettiği bu en büyük hediyesini her ortamda kullanabilmek için can atar. Uyumlu olmanın yanı sıra oldukça seksi ve çekicidir. Sıradan bir filmin galasında bile fazlasıyla kusursuz görünebilir.  Barış dolu günlerin, güzel insanlar biriktirmenin, huzur veren anları tatmanın ve estetik yapılar görmenin hayalleriyle yaşar. Riskten uzak olup, sorunsuz ve kaliteli yaşama kapı atmak onun için çok önemlidir. Nakış nakış işlediği hayallerle kurduğu düzenin, bir gün dış kapının dış mandalı biri tarafından bozulmasına tahammül edemez. Bu nedenle ayağını hep yorganına göre uzatır, insanlara hemen güvenmez. Gerçekleştirebileceği hayallerin peşindedir. Ağırbaşlı oluşu sıkıcı biri olduğu anlamına gelmez. Boğalar Venüs gezegeninden aldığı enerjiyle, her koşulda iyi ve uyumlu olmaya çalışır. Ağız dolusu gülmek onların işidir.

Etkileyici biridir. Onu gördüğünüz ilk anda bilinçsizce ona doğru zumlanır, o zarif parfüm kokusunu içine çeker, teninin güzelliğine ve nasıl konuştuğuna dikkat kesilebilirsiniz. Genelde kararlı hareket eder ve sevimli espriler yapar. Hayalperest biri değildir. Başınıza gelen en büyük sorunu, büyük bir soğukkanlılıkla dinleyip, en mantıklı çözümü sunabilir. O her zaman sevdiği insanların gerçeklerle yüzleşmesini ve saçma sapan hayallerle vakit kaybetmemelerini ister. Dolayısıyla düşüncelerini her koşulda paylaşmak onun tercihi olur; ama kırıcı olmadan… Boğalar en kırıcı konuları bile yumuşatarak anlatır. Yemeğe olan zaafını düşünmesek türünün son örneği olduğunu savunabilirdik. Sonuçta huzur veren insanlarla kaç yılda bir karşılaşıyor ki insan?

Hayattaki her şeyi uyumla bağdaştıran bu kişi işe başlarken öncelikle sonunu hesaplar. Enine boyuna düşünür, altından kalkamayacağı projelere bulaşmayı tercih etmez. Her zaman ayaklarının üzerinde durmaya çalışır. Koç Burcu’ndan daha sağlam ayağını yere basar ve Koç’un başladığı işi bitirmeye çalışır. Güvencesi için maddiyata bel bağlar. Çünkü hayatını lüks, barışçıl ve huzur dolu yaşamak için paraya ihtiyaç duyar.

Boğa Burcu özellikleri aşk hayatında sadık ve uyumlu bir partnerin profilini çiziyor. Tek gecelik ilişkiler onlara göre değildir. Kalbinin kabul ettiği insanı mantığının da kabul etmesini ister. İlginç bir şeydir ki Boğalar, en büyük zaaflarından biri olan güzel yemek ihtiyacını karşılayacak insanları hayatına çeker. Aşk hayatında bıraktığı intiba muazzamdır. Sevgilisine buram buram sanat, zarafet ve güzellikleri yansıtmaya çalışır.

Boğa Burcu sanatı, farklı güzel yemekleri, estetik olan her şeyi temsil eder. Etrafına verimlilik ve doğurganlık enerjisi yayar.

Boğa Burcu kadını

Venüs’ün zevkli kadını; güzel, estetik, zarif, büyüleyici… Romantizmin doruklarına çıkmak isteyen, aşkı tüm benliğinde hisseden aynı zamanda önünü görebilen güçlü bir varlıktan bahsediyoruz. Her zaman bakımlı ve fazlasıyla güzel… Sevimli hareketleri, samimi davranışları ve çoğu zaman etrafındakilere yaşattığı anlayışlı hallerini hatırladıkça onu birçok kadından daha cazibeli hatırlamıyor musunuz?

Boğa Burcu özellikleri kadına naif  bir yapı kazandırır. İnsanlara saygı duyan, dünyadaki herkesin nasıl yaşadığı ve neler yediğiyle ilgilenen bir kadın… Sanat ve kültür konularında çok iyidir. Fransızların, İtalyanların ya da Uzak Doğu’nun yemek kültürünü tüm detaylarıyla öğrenmeye meyillidir ve bunları kendi mutfağında da pişirmekten geri kalmaz. Bu kadar da olmaz dedirten bir özelliği de kültür ve sanat konularında ayaklı gazete gibi olarak; hangi sanat galerisinde kimin sergisi var, moda haftasına kimler katılıyor, dünyanın en ünlü isimleri düzenlediği özel partilerde nasıl bir menü tercih ediyor; hemen hemen hepsini bilir. Dünya mutfaklarından dekor seçeneklerine kadar her şeyden haberi vardır. Entelektüeldir. Ne istediğini bilir ve ona göre hareket eder. Mantıklıdır. Aynı zamanda çevresindekilerin kahkaha atmalarını sağlayacak türden şakaları da vardır. Arzuladığı şeylere rahatlıkla ulaşabilir.

Bu romantik kadının seçeceği erkek maddi güvencesini eline almış olmalı. Çalışkan ve ne istediğini bilmeli. Aslında kendi gibi bir erkek arıyor da diyebiliriz. Sadakate ve dürüstlüğe fazlasıyla önem veren bu kadından beklediğiniz beyaz yalanlara göz yummasından öteye geçmemeli. Neticede o ciddi bir kadın, öyle değil mi? Partnerine ne kadar aşık olursa olsun ilişkide saygı ve sevgiyi önemser. Fazlasıyla duyarlıdır, empati kurmaya çalışır, ama herhangi bir mekanda tek başına saatlerce onu bekletmenizi hoş karşılamaz. Sizi kocaman bir öfkeyle karşılar ve bir anda kapının önüne koyar. O an ona boşuna neden geç kaldığınızı izah etmeye çalışmayın, uzun bir süre aramalarınıza cevap vermeyecektir.

Bu güçlü kadının çoğu zaman rahatına düşkün olduğu doğrudur. Bu nedenle bazen tembel hatta aç gözlü bile algılanabilir; ki başkalarının kendi hakkında bu şekilde düşünmesi ise onu çileden çıkarır. Takıntılı biri olabilir.

Boğa Burcu erkeği

Boğa Burcu özelliklerini taşıyan erkekler neredeyse herkesin arzuladığı bir tip gibi algılanabilir. Sakin, uyumlu ve fazlasıyla çekici… Sakın bu özelliklerine aldanıp onun uslu uslu oturacağını sanmayın. Yeri geldiğinde fazlasıyla yaramazlıklar yapabiliyor! İçindeki o kıpır kıpır, inatçı çocuğu ortaya çıkarabiliyor. Eğer bir şeye karar verdiyse imkanı yok onu fikrinden döndüremezsiniz; çabanız boşuna, üzgünüz! İnadını kırması neredeyse imkansız gibi bir şey… Belki aylar sonra konuyu tekrar açıp nabzını yoklamalısınız. Sinirli hallerini ise pek görmenizi tavsiye etmiyoruz. Damarına bastığınız anda azgın bir Boğa’ya dönüşebilir çünkü.

Boğa erkeği de kadını gibi maddiyatı önemser. Lüks ve konforlu bir hayat sürmek için paraya ihtiyacı olduğunu bilir. Bu nedenle tutumlu davranmaya çalışır. Ailesine düşkün bir profil çizer. Çok sosyal olduğu söylenemez ama galalarda boy göstermekten de geri kalmaz.

Aşk hayatında bedensel zevklerle duyguları dengede tutmaya çalışır. Her kadının hayalini süsleyen sadık ve dürüst bir sevgilidir. Kısa sürede tanıştığı biriyle yakın olmak istemez. O hayatına girecek olan insanı en ince ayrıntısına kadar tanıyıp mantıklı adımlar atmayı tercih eder. Ne aradığını bilir ve aşka önem verir. Eğer bu adamın aşkını gerçekten kazandıysanız sizi elde etmek için yapmayacağı şey yoktur. Partnerinin güvenini elde etmek adına her yolu dener.

Güvenilir ve dayanıklı biri olduğu kadar kıskanç ve inatçıdır. Bazen sırt üstü yatıp hayallere dalması ve bunu uzun süre tekrarlaması çevresindekilerin sıkılmasına neden olabilir.

Koç Burcu Özellikleri
İkizler Burcu Özellikleri
Yengeç Burcu Özellikleri
Aslan Burcu Özellikleri
Başak Burcu Özellikleri
Terazi Burcu Özellikleri
Akrep Burcu Özellikleri
Yay Burcu Özellikleri
Oğlak Burcu Özellikleri
Kova Burcu Özellikleri
Balık Burcu Özellikleri

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın