Fransız Modası: Gerçek Bir Parisli Gibi Görünmenin 5 Yolu

brigitte-bardot-coco-chanel

Fransız modasının en iyi örneklerinden Coco Chanel ve Brigitte Bardot

Brigitte Bardot‘dan Coco Chanel‘e, Marion Cotillard‘dan Clemence Poesy‘e kadar stilleriyle ikon haline gelmiş seksi, göz alıcı ve ihtişamlı isimlerin tarzlarını günlük hayatınıza uygulamak sandığınız kadar zor değil. Çabasız güzelliğe ulaşmak için stilinize uygulayacağınız yalnızca 5 küçük “Fransız” dokunuşla, güzelliğiniz zamanın ötesine geçecek.

Temel Adım: Çizgili “Breton” Üstler

bardot_brigitte-marion-cotillard
Bir klasik haline gelmiş “Breton” tarzı bluzlerin gücünü asla hafife almayın! İlk olarak 1858’de Fransız gemi donanması personelleri için üretilen breton model kıyafetleri, Coco Chanel 1917’de kendi koleksiyonuna dahil etti ve yeni bir moda akımı yarattı. Yüksek bel pantolonlarla kombin edilebilen Breton bluzlardan mutlaka bir tane edinin.

Topuklar Asla Vazgeçilmez Değil!

Clemence Poesy
Maskülen tarzda düz taban ayakkabılar Fransızların asla eskimeyen modasını temsil ediyor. Karşımızda uzun ceketi ve salaş gömlekleriyle topuksuz ayakkabılarını kombinleyen Clemence Poesy, mükemmel bir örnek! Yüksek topuklu ayakkabıların bu kıyafetlerle her zaman daha havalı bir görünüm yarattığını düşünebilirsiniz, ama Poesy’e bakınca bundan daha “cool” bir stil düşünemiyoruz.

Siyaha Dönüş

Carine Roitfeld

Carine Roitfeld ve Vanessa Paradis

İtiraf etmek gerekirse, siyahın verdiği şıklığı, evet, başka hiçbir renk bu kadar kusursuz bir şekilde veremiyor. Kasvetli bir görüntüye bürüneceğinizi düşünmeyin. Carine Roitfeld ve Vanessa Paradis’in siyahlar içinde nasıl parladıklarına bakarsanız, bu çekincenin yersiz olduğunu göreceksiniz. Burada önemli olan, siyah kıyafetinizi drapeler, aksesuarlar, tüller, kemerler vb. detaylarla zenginleştirmek.

Size kusursuzluğun formülünü az önce vermiş bulunuyoruz!

Fransa’nın Serin Yaz Esintisi

marion-cotillard-audrey-tautou

Güneşin yüzünü göstermeye başladığı sıralarda, Marion Cotillard ve Audrey Tautou güneşin sıcaklığından yararlanmanın en seksi yolunu bilen iki isim… Bütün mesela sadelik ve minimal aksesuarlarda bitiyor. Neyse ki bu yaz çiçekli elbiselerden bol bol göreceğiz. “Let the sunshine in…

Son Dokunuş: Trençkot!

Melanie-Laurent

Burberry trençkotlar size Cool Fransız kızı görünümünü, üzerinize bir sihirli değnek değmiş gibi bir anda kazandıracak. Trençkot idolümüz tabii ki güzel yıldız Melanie Laurent. İster sade bir “jean”le günlük bir stil yakalayabilir, ister belden oturtmalı kemerle şık ve ağır bir görünüm elde edebilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş

Comments are closed.