Funda Özkalyoncuoğlu’ndan Eleştirilere Yanıt

‘Kürk Mantolu Madonna’ kitabındaki karakteri şarkıcı Madonna sanmasıyla Türkiye’nin gündemine oturan  Funda Özkalyoncuoğlu, eleştirilere yanıt verdi.

Funda Özkalyoncuoğlu Kürk Mantolu Madonna gafına yanıt

Funda Özkalyoncuoğlu, ‘Aramızda Kalmasın’ programında Kürk Mantolu Madonna kitabı hakkında konuşurken büyük bir gafa imza attı. Beren Saat’in oynayacağı, Sabahattin Ali’nin eseri olan kitabın filmi konuşulurken kitaptaki karakterin müzisyen Madonna olduğunu savunmasıyla sosyal medyanın gündemine oturmuştu.
Kürk Mantolo Madonna’nın müzisyen Madonna sanmasının ardından yapılan yorumlara kayıtsız kalamayan Funda Özkalyoncuoğlu Hürriyet’e konuştu. Eleştirilerin linç kampanyasına dönüştüğünü söyleyen Özkalyoncuoğlu “Ben konuyu yanlış yerden anlamışım. Ben “Kürk Mantolu Madonna” kitabını okuyalı belki 40 yıl olmuştur. Çok hatırlamıyorum. Bu cahilliğimin bu kadar olay olmasına çok şaşırdım ve kırıldım. Beni kimse savunmadı. Benim 39 yaşında ölen anneme bile küfür ediyorlar. Bunu anlamak mümkün değil. Ben ne yapmışım, hırsızlık mı yaptım, cinayet mi işledim. Ben tarihçi, edebiyatçı değilim. Bir magazin programında yorum yapıyorum. Benim cahilliğim bir işe yaradı; bir ülkenin merhamet ortalamasını ortaya çıktı. Edebiyatseverlerin daha naif daha affedici olması gerekirken beni linç ettiler.” dedi.
İşte Funda Özkalyoncuoğlu’nun Kürk Mantolu Madonna hakkında yaptığı büyük gaf anları:

Son Dakika: Rüzgar Çetin 7,5 yıl Hapis Cezası Aldı!
Gündem
  
Son Dakika: Rüzgar Çetin Sebep olduğu trafik kazasıyla polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün hayatını kaybetmesine neden olan...
Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın