Kadınların Sadece Filmlerde Yaşadığı 10 Şey

Nedir bu sinema filmlerinde gördüğümüz kusursuz çıtırların olayı? Neden bu kadar mükemmeller? Gerçek hayatta böylesi mümkün mü? Yoksa örnek bile alamayacağımız kadar uzak bir ütopyada mı yaşıyorlar? Özellikle de romantik komedi filmlerde görülen gerçek dışı olaylar sinirlerimizi bozmuyor değil. Ama başlamadan önce şunu belirtmeden geçemeyeceğim; aksi kanıtlamadığı sürece, bunlardan bazılarının gerçekleşme olasılığı sıfır! Yok! İmkansız!

10. Telefonu “Alo”, “Efendim” demeden açmak ve “Görüşürüz” “Hoşçakal” demeden kapatabilmek. Gerçekten yetenek istiyor. (Aslında bu durum genelde bütün filmlerde görülen üstün bir yetenek).

telefon-konusmasi

9. Gelin çiçeğini hiç mücadele etmeye gerek duymadan kucağa düşüvermesi! (Şaka yapıyorsunuz değil mi? Ellerinde şarap kadehi, delici ve şeytani bakışlar atan arkadaki kadınlara bakın, bir de şu öndeki ikisine!)

cicek-kapma

8. Söyleyin, kumsalda güneşlenirken hangimiz böyle ahenkle dans eden saçlara sahip oluyoruz?

sahilde

7. Spor yaparken bir yandan telefonları cevaplayan, diğer yandan bir şeyler atıştıran şu sevimli şeye bakın. Bir damla bile terlememiş ve mükemmel görünüyor. Şaka mı bu?

spor-yaparken

6. Büyük bir şehirde, çok lüks bir apartman dairesinde tek başına  yaşamak. Eh, bir de böyle müthiş manzaralı terası olmayana bizim buralarda pek hoş gözle bakmazlar, ona göre… (Yo, hayır tırnaklarımı kemirmiyorum!)

teras

5. Evde arkadaşlarınla takılırken her nasılsa iç çamaşırınla kalıverdiğinde, kıyafetlerin mutlaka yan odada kalmıştır. Ve mutlaka hoşlandığın çocuğa bu halde yakalanırsın. Evet.

girl-underwear

4. Üniversiteden mezun olunan bir yıl içinde müthiş prestijli bir iş yerinde çalışmak ve bir anda yükselmek. Linsday Lohan‘ı Just My Luck filminde izlediğim gün, gerçekten sinirden ağlayacak gibi olduğumu hatırlıyorum.

kariyer

3. Yüksek topuklularla böyle “at” gibi koşabilmek.

Sarah-Jessica-Parker-running

2. Ortada hiçbir sebep yokken düşmek ve yakışıklı bir centilmenin size yardım eli uzatması. Ayyy, ne tatlııı, öyle değil mi? Peh.

düşüş

1. Buluşmak için gelen teklife hiç kem küm etmeden “tam olarak bu” yanıtı vermek: “Evet, isterim.”

elbette

Arkadaşlarınla Paylaş

Comments are closed.