Leonardo DiCaprio Mevlana’yı Oynayacak

Oscar ödüllü oyuncu Leonardo DiCaprio yeni filminde Mevlana’yı canlandıracak.

Leonardo Dicaprio yeni filminde Mevlana'yı canlandıracak

Uzun yıllardır alamadığı Oscar ödülünü The Revanant filmindeki rolüyle kazanan Leonardo DiCaprio’nun Mevalana Celaleddin Rumi’yi oynayacak iddiası gündeme bomba gibi düştü. İngiliz Guardian gazetesi Gladyatör filminin yazarı David Franzoni‘nin Mevlana’nın hayatını kaleme aldığını yazdı. Filmde Mevlana karakterini Oscar ödüllü Hollywood yıldızı Leonardo Di Caprio’nun canlandırması beklenirken Rumi’nin yoldaşı Şems-i Tebriz’i rolünün ise Iron Man’i (Demir adam) oynayan Robert Downey Jr’nin oynaması isteniyor.

Robert Downey Jr Iron Man Şemsi Tebrizi oynayacak

Yazar Franzoni Guardian gazetesine verdiği demeçte Rumi’yi ünlü yazar Shakespeare’e benzeterek şöyle konuştu: “İnanılmaz yetenekli ve fikirleri bugün dahi yaşayan bir isim. Bu filmi bugün yapmamızın birçok sebebi var. Yaşadığımız dünyaya bazı şeylerden bahsetmemiz gerek. Rumi ABD’de çok popüler. Bu film, Rumi sevenlerin aklında bir surat ve bir hikaye oluşmasını sağlayacak.

Leonardo DiCaprio burcu

Ünlü Hollywood yıldızı Oscar ödüllü Leonardo DiCaprio’nun Yeni Astroloji burcu Akrep Kaplan, doğum tarihi ise 11 Kasım 1974.

Son Dakika: Rüzgar Çetin 7,5 yıl Hapis Cezası Aldı!
Gündem
  
Son Dakika: Rüzgar Çetin Sebep olduğu trafik kazasıyla polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün hayatını kaybetmesine neden olan...

Leonardo Dicaprio Oscar Alınca Sosyal Medya Karıştı

 

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın