Meryl Streep 74. Altın Küre Ödülleri Konuşması

74. Altın Küre Ödülleri’ne Oscar ödüllü Oyuncu Meryl Streep’in Konuşması Damga Vurdu! Meryl Streep Konuşmasında Üstü Kapalı Olarak Donald Trump’a Gönderme Yaptı…

74. Altın Küre Ödül Töreni’ne Meryl Streep’in Donald Trump’ı eleştiren konuşması ile damga vurdu. Oscar ödüllü sanatçı Meryl Streep 74. Altın Küre Ödül Töreni’nde Altın Küre Cecil B. DeMille adlı yaşam boyu onur ödülü sahibi oldu. Ünlü sanatçı ödül konuşmasında Donal Trump’ın yapmış olduğu engelli muhabir taklidini eleştirdi.

Streep 74. altın küre konuşması

74. Altın Küre Ödül Töreni’nde Altın Küre Cecil B. DeMille adlı yaşam boyu onur ödülü sahibi Meryl Streep konuşmasına sesinin kısık olduğu için özür dileyerek başladı.

Sesinin kısıklığından dolayı özür dileyen Meryl Streep konuşmasına, “ABD toplumunda şu anda en çok aşağılanan üç şey; Hollywood, yabancılar ve basın” sözleriyle başladı. “Bir oyuncunun işi, bizden farklı olan insanların hayatlarına girmek ve onun hislerini size hissettirmektir” diyen Streep, “Bu yıl çok çok çok güçlü performanslar vardı; nefes kesen işlerdi. Beni şaşırtan bir performans oldu. Kancalarını kalbime batırdı. İyi olduğu için değil, çok etkileyici ve işini yaptığı içindi. Hedef kitleyi güldürüp dişlerini gösterdi. Ülkemizdeki en saygın koltuğa oturması istenen kişinin, özürlü bir muhabiri taklit etiği andı bu. Ayrıcalık, güç ve mücadele kapasitesi açısından üstün biri. Bunu gördüğümde kalbim kırıldı ve aklımdan çıkaramadım, çünkü bu bir film değildi, gerçek hayattı” diyerek sözlerini tamamladı.

Meryl Streep 74. Altın Küre Ödül Konuşmasına konu olan Donald Trump’ın engelli muhabiri taklit ettiği o an;

Donald Trump’ın engelli muhabiri taklit ettiği o anlar New York Times gazetesi tarafından uzun b,r süre eleştirildi. İşte Donal Trump’ın akıllara durgunluk veren engelli muhabiri taklit ettiği o an!

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın