Müjde Uzman’dan Ceyhun Yılmaz’a 3 Kuruşluk Ders

Müjde Uzman’dan Ceyhun Yılmaz’a 3 Kuruşluk Hayat Dersi… Ünlü Oyuncu Ceyhun Yılmaz’a Açtığı Davayı Kazandı!

Müjde Uzman Ceyhun Yılmaz dava

Müjde Uzman Ceyhun Yılmaz’a açtığı 3 Kuruşluk manevi tazminat davasının sonucunu bugün aldı. Müjde Uzman Radyo program sunucusu Ceyhun Yılmaz’ın bir televizyon programında kendisine yaptığı hakareti 1TL ile ödetti.

Ceyhun’a ders, bana da tecrübe…

Geçtiğimiz yıl Mesut Yar’ın Burada Laf Çok programında Ceyhun Yılmaz’ın Müjde Uzmana yöneltilen soruya yönelik kullandığı şok ifadeyi Müjde Uzman mahkemeye taşıdı. Burada Laf Çok programında Müjde Uzmana yöneltilen “Asıl Mesleğiniz Nedir” sorusuna karşılık Ceyhun Yılmaz’ın sessizce Mehmet Turgut’a söylediği şok ifade Müjde Uzman’a zor günler yaşattı.

Müjde Uzman davayı kazandıktan sonra sosyal medya hesabında şu paylaşımı yaptı;

“Bu olaydan dolayı hissettiğim, yaşadığım ne varsa, tüm gözyaşım ve üzüntümle söylüyorum bunu; Umarım ona ders, bana tecrübe olur da, ne ben bir daha birini dava etmek zorunda kalırım, ne de o, ne yaşadıysa onları bir daha yaşar. Kimseyi olduğundan daha da üzmek veya zor duruma sokmak istemem ben hiç bir zaman. O dönem ve şimdi yanımda olanlar ve olmayanlar tek tek aklımda. Ama en büyük teşekkürüm, gönüllü olarak tüm dostluğu ve yüreğiyle, gücü, cesareti, eğitimi, bilgisiyle yanımda olan Feyza’ma… Derdimi dert edindiğin ve bu olayı benim vicdanıma göre şekillendirip en kibar en sessiz en olması gereken şekilde yürüttüğün için sonsuz teşekkürler. E allah başka dert vermesin hiç birimize tabi, o ayrı. Herkese geçmiş olsun.”

Müjde Uzman’ın avukatı ise Dava sonucunu şu paylaşım ile müjdeledi;

Onurlu mücadelen herkese ışık olsun!

 “Canım arkadaşım ve kıymetli müvekkilem Müjde Uzman’a vekaleten Ceyhun Yılmaz aleyhinde açmış olduğumuz 3 kuruşluk manevi tazminat davasını kazandık. Ülkemizde kadınların erkeklerce aşağılanmasının, hakarete maruz kalmasının ve tek bir kelimeyle karalanmaya çalışılması hepimizin çok sık rastladığı bir durum. Yakınen biliyorum Müjde zor günler yaşadı. Maruz kaldığı hakaret karşısında onuruyla şerefiyle dimdik durdu. Beraber sessiz ve kendinden emin devam ettik bu yolda. Hakaretten açılan ceza davası hala devam etmekte. Umarım yakın zamanda onun da güzel haberlerini vereceğim sana güzel arkadaşım Müjde Uzman.Başın dik ve onurlu mücadelen herkese ışık olsun. Dostun olarak hep yanındayım.”

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın