Mustafa Kemal Atatürk Hangi Burç? İşte Olasılıklar!

Ölümünün 78’inci yılında saygı ve sevgiyle anılan, Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum tarihiyle ilgili bilgileri derledik. Peki bu bilgilere göre ulu önder Atatürk hangi burç olabilir?

Mustafa Kemal Atatürk burcu

“Yurtta barış, cihanda barış” sözüyle hümanist yanını her defasında gözler önüne seren Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78. yılında anılmaya devam ediyor. 10 Kasım 1938 tarihinde, siroz hastalığı nedeniyle hayata gözlerini yuman ulu önderin, her daim muamma olan doğum tarihi ve burcuyla ilgili bilgilerini toparladık.

İşte Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu rivayet edilen tarihler ve bu tarihlere göre Yeni Astroloji Burçları.

Mustafa Kemal Atatürk Boğa Yılan Burcu mu?

Mustafa Kemal Atatürk Boğa Burcu mu

Atatürk’ün doğum tarihine ilişkin en bilindik kaynaklardan biri Wikipedia. Burada yazan bilgilere göre ulu önderin doğum tarihi 19 Mayıs 1981, dolayısıyla Yeni Astroloji Burcu Boğa Yılan. Her ne kadar birçok özelliğiyle ulu önderin bu burçtan olduğu düşünülse de, aslında bu tarihin Atatürk’ün gerçek doğum tarihi olmadığı, Bandırma Vapuru ile Samsun’a ayak basmasının öneminden dolayı, doğum tarihinin 19 Mayıs olarak kabul edildiği söylentiler arasında.

Atatürk’ün İkizler olduğu iddia edilmişti

Ulu önderin doğum tarihine ve burcuna ilişkin başka bir iddia da, Latife Hanım’ın yeğeni Sadık Öke’den gelmişti. Öke, NTV’de yayınlanan röportajında Atatürk’ün İkizler Burcu olduğunu ve 21 Mayıs 1881’de doğduğunu söylemişti. Eğer Öke’nin dedikleri doğruysa gelmiş geçmiş en büyük liderlerden biri olan Atatürk’ün Yeni Astroloji Burcu İkizler Yılan oluyor. Neden olması? Dünyanın en önemli diğer liderlerinden biri olan Che Guevera da,14 Haziran 1928 doğumlu bir İkizler Ejderha Burcu.

Oğlak Burcu da olabilir

Atatürk’ün hep muamma olan doğum tarihine ilişkin yeni bir iddia da son dönemlerde ünlü atrolog Dinçer Güner’den geldi. Güner Sözcü’de yer alan bir habere göre Atatürk’ün Oğlak Burcu olduğunu açıklıyor. İşte o haberden bir kısım:

“Dinçer Güner, hep bir muamma olan ve her astroloğun kendisine göre reftiye ettiği bir tarih ve çalışma üzerinden ilerlenen Atatürk’ün doğum tarihi ve bununla ilgili doğum günü haritalarına bir netlik kazandırdı. Tabii bu konu hep bir muallakta kaldığı için sembolik olarak 19 Mayıs 1881 olarak kutlanmış. Amma velakin Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü Üyesi Yard. Doç. Dr. Ali Güler Anıtkabir Kom. Dayanarak 4 Ocak olduğunu ifade etmektedir.”

Dinçe Güner Atatürk hangi burç

Eğer Dinçer Güner’in yaydığı bu haber doğruysa Atatürk 4 Ocak 1881 doğumlu bir Oğlak At Burcu oluyor. Dolayısıyla bu güne kadar öne sürülen tüm tahminlerin yerine bambaşka bir burç ortaya çıkıyor.

Atatürk’ün doğum haritası

Mustafa Kemal Atatürk doğum haritası

Son Dakika: Rüzgar Çetin 7,5 yıl Hapis Cezası Aldı!
Astroloji
  
Son Dakika: Rüzgar Çetin Sebep olduğu trafik kazasıyla polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün hayatını kaybetmesine neden olan...

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın