Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak Burcu özellikleri neler? Bu burcun insanları hangi yapılarıyla ön plana çıkıyor? Oğlak kadını ve erkekleri birbirleriyle benzerlik gösteriyor mu?

Oğlak Burcu genel özellikleri

İşte Oğlak Burcu kadını ve erkeğinin aşk, iş ve aile hayatına dair genel özellikleri:

Yönetici Gezegeni: Satürn

Elementi: Toprak, Öncü

Tarihleri: 22 Aralık – 19 Ocak

Oğlak Burcu genel özellikleri

Oğlak Burcu özellikleri kişiye sorumluluk duygusu ve başarma hırsı yükler. Bu insan ideallerini ve hayallerini realize eder. Mantıklı olan her projeye destek verebilir; yeter ki ayakları yere basan konularla onun aklını çelin.

Ortamlarda onları fark etmemek gibi bir durum söz konusu değil; çünkü ofisin en çalışkan kızı, sabahın köründe elinde kocaman bir evrak çantasıyla işe giden adam ya da gece gündüz boş kalmadan çalışan genç olmak Oğlak Burcu olmanın en büyük lütuflarındandır. Bu işkolik insanın aynı zamanda çok dost bir yapısı vardır. Güvendiği insana karşı dürüst ve nettir. Aslında hayatında her şeyin devamlılığını sağlamaya çalışır. İş insanı kılıklıdır ve gelenekselci bir doğası vardır. Ayakları yere basan Oğlak Burcu birini, riski olan bir işe dahil etmek ise neredeyse imkansızdır.

Bu insanların özgüvenleri fazlasıyla kuvvetlidir ve kendi düşüncelerine önem verir. Toplumsal hayata en fazla uyum sağlayan kişiler Oğlaklar’dan çıkar. Kendisi kuralları, onlara uyum sağlamayı, yerine göre davranmayı sever. Ama bu yapısı onun sıkıcı biri olduğunu göstermez. Aslında herkesi kendine hayran bırakacak kadar eğlenceli biri olabilir; ama bu yapısını hak etmeniz gerekir. Çünkü o yılların insan sarrafı Oğlak Burcu’dur, yeni olan her şeye hep bir şüpheyle yaklaşır ve aralarına duvarlar koyar. Yerine göre hareket eder; kedisine ait sistemler oluşturur ve bunlara inanarak kuralların dışına çıkmaz. Bu insan zamanı kullanma konusunda ustadır.

Maddiyata olan eğilimlerini de belirtmek gerekir. Hayatının merkezine işini koyar ve kendini para kazanmaya adar. Eğer işi yolunda gitmiyorsa, maddi sıkıntıları varsa, ne gönül işlerine vakit ayırabilir ne de sosyalleşme isteği olur. İşle yatıp işle kalkar. Durumunu düzeltene kadar da çabalar. Onun çalışmak için yaratıldığını söylesek pek yalan olmaz. Kendini ve çevresindekileri garantiye almak ister. Bundan dolayı Oğlak Burcu’nun aşk hayatı ilk zamanlarda pek hareketli değildir. Partneri sonraki yıllarda onun ilgisini daha net hissedecektir. Bu duygusuzluk değil aksine hayatına dahil olmayı başaracak sevgilisine rahat bir yaşam yaşatabilme arzusundandır. Her ne kadar soğuk ve duvar gibi bir duruş sergilese de, birçok insandan daha duygusaldır. İçinde patlayan volkanlar vardır. Acısını büyük ve derin yaşar. Fazlasıyla inatçıdır. Onu kırmış, üzmüş ya da hayal kırıklığına uğratmış olan insanı haklı da olsa haksız da olsa aramaz. Yine de herkesten fazla ilgiye aç insanlardır.

Oğlak Burcu kadını

Oğlak Burcu özellikleri kadına güçlü ve net bir yapı kazandırır. Oğlak kadını macera peşinde koşan biri değildir. Ağırbaşlı, yerine göre hareket eden ve ne istediğini bilen biridir. Korumacı bir tavrı vardır. Hayatına alacağı insanlar konusunda seçicidir. Oğlak kadını ev kedisi gibi uysal ve samimi görünür ama aslında bu aldatmacadır. Haksızlıklara karşı boyun eğen bir yapısı yoktur, bu nedenle zaman zaman sakladığı pençelerini sırtınızda hissedebilirsiniz.

Bu kadının hayattan tek beklentisi kaliteli bir yaşam ve gerçek bir aşktır. Kısa ilişkiler tarzı değildir. O da tıpkı Oğlak erkeği gibi ilişkide yaşayacağı herhangi olumsuz bir durumda yıkılır. Aşırı duygusaldır, ama erkeklere oranla duygularını yansıtma konusunda daha iyidir. Sevdiği zaman fazlasıyla kıskanç olur ve koruyucu. Fırtınalı aşk hayatı ona göre değildir.
Hatta alışana kadar duygularını gösterme konusunda pek yetenekli değildir.

Hayal kırıklığı yaşadığı zaman ruhsal sorun yaşama ihtimali vardır. Çünkü içine kapanık biridir. Tutumlu bir yapıları vardır. Sevdiği zaman sadece eşine değil, arkadaşına, dostuna herkese koruyucu davranır. Sevildiğini hissettiği zaman ise ondan mutlusu yoktur.

Oğlak Burcu erkeği

Genel olarak içine kapanık bir tip olan Oğlak erkeği kendini güvende hissettiği zaman tam tersi bir durum içine girer. Böyle durumlarda mutlu ve neşeli hallerini hiçbir yerde sergilemekten çekinmezken yine de kendisiyle alakalı özel şeyleri paylaşmaz. Oğlak erkeğinin en yakınından bile sakladığı içinde yaşadığı durumlar olabilir. Kendisine sınırsız olarak güvenir bundan dolayı yanına kolay kolay kimse yaklaşamaz.

Donanımlı bir otoritedir. İnsanları yönlendirmeye bayılır. Koruyucu ve arkadaş canlısıdır. Oğlak Burcu erkeğini elinizde tutmanın en iyi yolu onun yapacağı iş seyahatlerine karışmamaktır. Çünkü iş hayatını her şeyden önemli bir noktaya koyar. Neticede çalışıp para kazanması, kariyerini istediği noktaya getirmesi gerekir. Yoksa ne sevdiklerine ne de kendilerine bir yararı dokunur.

Oğlak Burcu özellikleri erkeğe güçlü bir imaj kazandırır, ama içten fazlasıyla özgüven eksikliği yaşar. Özellikle kadınlar konusunda güvenlerinin suistimal edilmesi onu yıkar. Bu yüzden aşk konusuna mesafeli yaklaşır ve genelde mantık evliliği yapmayı tercih eder. Onun aşk hakkındaki net düşüncelerini duymanız ise neredeyse imkansızdır. Bu tutumunu değiştirebilmesi için öncelikle partnerine güvenmesi gerekir. Dolayısıyla Oğlak burcu bir erkekle beraberseniz ilk başlarda tek taraflı bir aşk yaşıyormuşsunuz gibi bir izlenime kapılabilirsiniz. Ama zamanla sevgili Oğlak size güvenecek, daha çok bağlanıp hayal ettiğiniz romantizmi yaşatabilecektir.

Sevgili Oğlak birlikte olduğu herkese değer verir. Zaten değer vermediği biriyle birlikte olması imkansız gibi bir şeydir. Dolayısıyla hiçbir konuda ince düşünemeyen hatta çoğu zaman kaba gibi algılanan Oğlak erkeğinin size değer vermediğini düşünmek son derece yersiz olur. Oğlak hayatının merkezine işini koyduğu için erken yaşlarda evlilik yapmaya pek yanaşmaz.

Koç Burcu Özellikler
Boğa Burcu Özellikleri
İkizler Burcu Özellikleri
Yengeç Burcu Özellikleri
Aslan Burcu Özellikleri
Başak Burcu Özellikleri
Terazi Burcu Özellikleri
Akrep Burcu Özellikleri
Yay Burcu Özellikleri
Kova Burcu Özellikleri
Balık Burcu Özellikleri

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın