Tarık Akan’a Yüz Binler Böyle Veda Etti!

Yeşilçam’ın efsane oyuncusu Tarık Akan yüz binlerce kişi eşliğinde Bakırköy Zuhuratbaba Mezarlığı’nda toprağa verildi. Ünlü oyuncunun Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen anma töreninde ise izdiham yaşandı.

Tarık Akan cenaze töreni

Kanser mücadelesine yenilerek hayata gözlerini yuman Tarık Akan için bugün saat 14.00’te Harbiye Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’nda anma töreni gerçekleştirildi. İzdihamın yaşandığı törende Fazıl Say ünlü oyuncunun en sevdiği şarkıları çaldı, arkadaşları ise anılarını paylaştı.

Tarık Akan Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu anma töreni

Akan’ın çocukları Özlem, Özgür ve Barış Üregül babalarını anlatırken duygusal anlar yaşandı. Törene Zülfü Livaneli, Rutkay Aziz, 10. Cumhubaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Genco Erkal, Müjdat Gezen, Cem Yılmaz, Ozan Güven, Kemal Kılıçdaroğlu gibi sanat ve siyaset dünyasından isimler katıldı.

Tarık Akan anma töreni çocukları

Tarık Akan’ın en yakın arkadaşı gözyaşlarına boğuldu

Tarık Akan’ın 52 senelik arkadaşı ‘Kozalak Zeki’ lakaplı Zeki İrfanoğlu, gözyaşları içinde yaptığı konuşmada, “Ölmeden bir süre önce bir yerde otururken, ‘Bu kadar maddi gücümüz var, Amerika’ya neden gitmiyoruz dedim. ‘Atatürk gitti mi, ben niye gideyim?’ dedi. Tarık benim 52 yıllık arkadaşımdı. Siz Tarık Akanı kaybettiniz, ben canımın yarısını kaybettim’ açıklamasını yaptı.

Tarık Akan anma törenine kimler katıldı

Törenin ardından usta oyuncunun cenazesi Teşvikiye Camii’ne getirildi. Binlerce kişi Akan’ın naaşını alkışlarla karşıladı.

Binlerce kişinin katılımıyla Tarık Akan’ın cenaze namazı kılındı. Tarık Akan’ın ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazında imam cemaatten helallik istedi. Cemaat hep bir ağızdan alkışlar eşliğinde ‘helal olsun’ diye bağırdı. Cenaze namazının ardından omuzlara çıkartılan tabutu ilk önce oğulları sırtladı. CHP lideri Kılıçdaroğlu da tabuta omuz verenler arasındaydı.

Tarık Akan'ı yüzbinler son yolculuğuna uğurladı

Teşvikiye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Tarık Akan’ın naaşı Bakırköy Zuhuratbaba Mezarlığı’na getirildi.
Tarık Akan toprağa verildi

Cenaze aracının mezarlığa geçişi sırasında da izdiham yaşandı. Ünlü oyuncu yüz binlerce hayranının sevgi seliyle toprağa verildi.

Bakırköy’de toplanan kalabalık Zuhuratbaba mezarlığında Tarık Akan’ı son yolculuğuna uğurladıktan sonra bile alanlardan ayrılmadı.

Tarık Akan’ın Yeni Astroloji Burcu Yay Öküz. Pazar günü Bakırköy’de toprağa verilecek olan usta oyuncunun doğum tarihi ise 3 Aralık 1949.

Son Dakika: Rüzgar Çetin 7,5 yıl Hapis Cezası Aldı!
Gündem
  
Son Dakika: Rüzgar Çetin Sebep olduğu trafik kazasıyla polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün hayatını kaybetmesine neden olan...

 

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın