Terazi Burcu Özellikleri

Terazi Burcu özellikleri neler? Bu burcun insanları hangi yapılarıyla ön plana çıkıyor? Terazi kadını ve erkekleri birbirleriyle benzerlik gösteriyor mu?

Terazi Burcu genel özellikleri

İşte Terazi Burcu kadını ve erkeğinin aşk, iş ve aile hayatına dair genel özellikleri:

Yöneticisi: Venüs

Elementi: Hava, Öncü

Tarihleri: 23 Eylül – 22 Ekim

Terazi Burcu genel özellikleri

Terazi Burcu özellikleri kişiye hoşgörülü ve estetik bir bakış açısı kazandırır. Bu karakter güzel olan her şeyle ilgilenir. Son moda kıyafetler, güzel kadınlar – erkekler, estetik binalar, sevimli hayvanlar… Aynı zamanda neşelidir. Doğası gereği ilişkilerle ilgilenir ve ilişkileri başlatandır. Her zaman karşısındakinin düşüncelerini anlamaya özen gösterir.

Burçlar kuşağında en fazla egoya sahip olan burç Koç’tur. Ardından gelen burçlar kendisini bir önceki burca göre geliştirir. Dolayısıyla Terazi Burcu egosunu büyük ölçüde yenebilmiş burçlardan biridir. Uyumlu bir yapısı vardır. ‘Ben’ demekten çok ‘sen’ der. Asaleti, siyaseti ve dengeyi temsil eder. Bu yüzden bir kişinin doğum haritasında Terazi Burcu hangi gezegende ve hangi evdeyse o konularda denge beklenir.

Teraziler telaş etmekten hoşlanmaz, nadiren aceleci davranır. Kaba olmaktan nefret eder. Güzellik ve sevgi ile donatılmış bir karakterdir. Uyum onların hayatlarında her noktada olmalıdır. Yoksa hiç ardına bakmadan o kaosun içinden kaçıp gidecektir. Evlilik insanıdır. Ama her konuda olduğu gibi aşk hayatında da dengeyi aramaktadır. Gamsız görüntüsünün altında eğlenceli ve duygusal biri yatar. Hiç beklemediğiniz bir anda elinde mendil salya sümük ağlamaya başlar, öylece kalakalırsınız. Gözyaşı Teraziler’in hayatından pek eksik olmaz. Ama beklemediğiniz bir hızla ruh halini yenileyip eğlenceli bir şeyler yapmak için sizi zorlayabilir. Sorun yok, her zamanki Terazi hareketleri bunlar.

Son derece mantıklı olan Teraziler eşitlikten yana, kibar davranmayı seven, kavgadan uzak duran ve inatçı bir kişilik olarak karşımıza çıkar.

Terazi Burcu kadını

Terazi Burcu özellikleri kadına farklı bir güzellik katar. Bu çıtkırıldım hatun daha ilk anda herkesin gözünde zarafetiyle şekillenir. Herkesle iyi konuşan, güzel geçinen; hoş sohbettir. Dolayısıyla herkes onu sever. Çevresindeki her güzel nesneye, insana, olaylara sempatik bakar. Güzel olan her şeye değer verir ve ondan keyif almasını da bilir.

Terazi kadını için değer verdiği insanların fikirleri son derece önemlidir. Yapmacık hareketlerden hoşlanmazlar. Terazi Burcu kadınları erkeklerine göre maddiyatı daha fazla dikkate alır, çünkü sahip olmak istediği güzelliğe ancak parayla ulaşabileceğini düşünürler. Rahat ve keyifli yaşamaktan haz duyarlar. Zor işlerle uğraşmaktansa estetik yönü olan işlerle ilgilenerek daha mutlu olmayı tercih ederler. Böylece daha verimli işler çıkarabilirler.

Cazibe merkezi olan bu romantik kadın tam bir çapkındır. Yalnız olmaktan hoşlanmaz ve hayatına daima birini alır. Dizginlenebilmesi için ancak doğru partneri bulması gerekir. Ama eğer ki birinden gerçekten hoşlanıyorsa, durum değişir. Terazi kadını aşık olduğu zaman sadık kalmayı tercih edecek ve sevgisini her türlü belli edecektir. Durun bir dakika, tabii ki bir şartı var! Hayatını kontrol etmeye çalışmak mı, aklınızdan bile geçirmeyin.

Terazi Burcu erkekleri

Teraz Burcu özellikleri erkeğe de anlayışlı ve sevgi dolu bir hava katar. Bu erkeğin başına gelebilecek en kötü şey kararsızlıktır. “Bu masa sarı olmalı.” Ertesi gün “Sarı harika olmuş ama bir de yuvarlak haliyle görelim,”. Aslında bu adamın tek yapmak istediği en estetik masaya ulaşabilmektir. Keza onu bulana kadar da fikir değiştirmeye devam edecektir. Terazi burcu erkeği bu kararsızlığı hayatının her evresinde yaşar. Bu yüzden tüm yaşamı boyuncu başarılarının yanına belki de daha fazla başarısızlıklar sıkıştırır.

İlk defa onunla karşılaşan her insan iyimser yanını keşfeder. Yumuşak kalplidir. Kendisi kırılsa dahi insanlara karşılık verip kırmayı düşünmez. Dolayısıyla iletişimde olduğu her insan tarafından hayal kırıklığı yaşama ihtimali vardır. Oysa o herkesle uyumlu olmayı bilir ve kimseyle tartışmayı tercih etmez.Girdiği her ortamda her şeyi merak edebilir. Ve merak ettiği şeyi detaylıca incelemeye çalışır. Son derece iyi konuşan bu zarif adamın hisleri de oldukça kuvvetlidir. Tek bir cümlesiyle karşısındaki kişiyi etkisi altına almayı başarır.

Aşk hayatında ise tıpkı Terazi Burcu kadınları gibi hareketlidir. Hem aşık olmak isteyen hem de kısıtlanmaktan hoşlanmayan biridir. Her ne kadar hareketli bir hayatı olsa da doğru partneri bulduğuna inanırsa en harika eşlerden biri olur. Bu insanlar evliliklerinde adeta mükemmel bir eş profili çizer. Terazi burcu erkeği romantiktir. Eğer biriyle beraber olmak istiyorsa onu elde edene kadar elinden geleni yapar. Ama eğer gerçekten o kişiye aşık değilse elde ettikten sonra veya sıkıldığı anda ondan vazgeçecektir.

Eleştirel ve olaylara yüzeysel bakan bu karakter son derece kıskan bir karaktere dönüşebilir. Başkalarından kolayca etkilenmesi ise diğer bir özelliğidir. Her şeye rağmen o büyüleyici, karizmatik ve adil bir erkek bunu unutmayın!

Koç Burcu Özellikler
Boğa Burcu Özellikleri
İkizler Burcu Özellikleri
Yengeç Burcu Özellikleri
Aslan Burcu Özellikleri
Başak Burcu Özellikleri
Akrep Burcu Özellikleri
Yay Burcu Özellikleri
Oğlak Burcu Özellikleri
Kova Burcu Özellikleri
Balık Burcu Özellikleri

Arkadaşlarınla Paylaş

Bir Cevap Yazın